AERO vyhrálo v Praze u Lvů 3:2

06.02.2021 Zápas


VK Lvi Praha

2:3

(-23,23,-19,21,-10)

AERO Odolena Voda

V předposledním kolem UNIQA volejbalové extraligy mužů zajíždělo AERO do pražské Libně na souboj se Lvi. Modrobílí dokázali Pražanům oplatit stejnou mincí porážku 3:2 z prvního vzájemného utkání a odvážejí si 2 veledůležité body do tabulky.

Úvod zápasu měli domácí LVI o trochu lepší a dařilo se jim na servisu. AERO se po oddechovém čase dokázalo zvednout a byl k vidění vyrovnaný volejbal na obou stranách po všech směrech. O vítězi prvního setu musela rozhodnout až koncovka, ve které byli hosté z AERA šťastnější a důslednější a vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem - 0:1.

Do druhého setu lépe vstoupilo AERO a i díky bodovým blokům a obraně na síti odskočilo až na rozdíl čtyř bodů. V polovině setu se ale na servis dostal domácí nahrávač Janouch a vývoj setu se otočil. AERO se ale nevzdalo a dál tlačilo na svého soupeře, nicméně Praha vyhrála také rozdílem dvou bodů - 1:1.

Začátek třetího setu byl vyrovnaný na obou stranách, v mírném vedení bylo AERO. V polovině setu se hráčům AERA podařilo odskočit na rozdíl tří bodů hlavně díky bodovým situacím a riziku na servisu. Do koncovky šlo AERO s tříbodovým vedením, které právě v koncovce ještě navýšilo a třetí set získalo pro sebe - 1:2.

Čtvrtý set měl podobný průběh jako set předešlý, akorát ve vedení byli domácí hráči. AERO dál tlačilo soupeře a stav byl celkem vyrovnaný i při vstupu do koncovky. V ní se AERU nedařilo složit své útoky, a tak Pražané vyrovnali stav setů - 2:2.

Pátý set začali trochu lépe domácí, ale AERO po oddechovém čase zapnulo své motory naplno a hrálo odvážně. Náskok AERA narůstal a vybojovalo si hned 6 matchballů. první domácí odvrátili, druhý úspěšným útokem středem proměnil Aleš Holubec. AERO tak skvěle oplatilo Pražanům porážku z domácí haly a vyhrálo v Praze za 2 body - 2:3.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): "Myslím, že můžeme být opravdu spokojení, hlavně s těmi dvěma body. Potřebovali jsme je získat, protože naším primárním cílem zůstává skončit v šestce. A tím, že Ostrava prohrála, se to ještě může stát. Bylo pro nás důležité neprohrát tady bez bodu a jakákoliv výhry byla pro nás plus a jsem moc rád, že se nám to povedlo."

 Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): My víme, že jsou dvě kola dokonce a jsme na tom s Ostravou stejně, chtěli jsme zde zkusit zabodovat, i když víme, že je to tady hodně těžké. Musím říct že jsme hráli kolektivně a jsem rád, že hráči, kteří přišli z lavičky, prostě pomohli a byl to kolektivní a bojovný výkon. Samozřejmě to byly zase koncovky, jak bývá v hodně zápasech extraligy, ale myslím, že jsme hráli docela stabilně a donutili jsme Prahu k maximálnímu výkonu. V tie-breaku se nám povedla série servisů, a to rozhodlo."


VK Lvi Praha - AERO Odolena Voda 2:3
AERO sestava Svoboda, Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, libera Hadrava a Kop
Střídali Vanags, Jachnicki, Horák
Dále připraveni Shaker, Vachoušek, Holčík
Nejvíce bodující Hladík 21 bodů
VK Lvi Praha TÝMY AERO Odolena Voda
48 % útok 41 %
8 blok 12
42 % příjem 40 %
7 esa 15
VK Lvi Praha HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
60 % Nedeljkovič Holubec 55 %
51 % Mihajlovič Vanags 45 %
50 % Král Taylor 44 %
Blok
4 Skakič Svoboda 4
2 Paták Hladík 2
1 Král Demar L. 2
Servis
3 Mihajlovič Démar M. 8
1 Paták Demar L. 3
1 Skakič Jachnicki 2
Přijem
59 % Skakič Vanags 54 %
27 % Paták Hadrava 53 %
24 % Ježek Demar L. 40 %