AERO vyhrálo v předehrávce v Ústí nad Labem 3:0

SK Volejbal Ústí nad Labem

0:3

(-20,-18,-27)

AERO Odolena Voda

V předehrávce 14.kola zajíždělo AERO do Ústí nad Labem. Předehrávalo se z důvodu účasti domácího smečaře Parraguirreho v Olympijské kvalifikaci na začátku ledna.

Zápas začal z obou stran vyrovnaně a oba týmy si připisovaly pravidelně body. Přes polovinu setu byl stav ale více pohodlnější pro AERO, které si díky bodovým situacím dokázalo vybojovat pětibodové vedení. Před koncovkou domácí hráči začali pomalu stahovat náskok, ale AERO drželo soupeře dál od sebe. Úplná koncoka patřila AERU, a to se tak ujalo vedení 1:0.

Do druhého setu mělo AERO mnohem lepší vstup a při svých podání dělalo bodové šňůry. Domácí se ale nevzdávali a v polovině setu bylo téměř vyrovnáno, když AERO vedlo jen už o jediný bod. Při podání Viibera ale skvěle fungovala obrana na síti i v poli a vznikl rozhodující náskok, který AERO pak už dotáhlo do konce.

Do třetího setu domácí promíchali sestavou a od začátku byli v mírném vedení. V polovině setu se na malou chvíli dostalo AERO do vedení, ale domácí si ho vzali rychle zpět. Při podání Taylora se AERU znovu dařilo bránit svého soupeře a dostalo se do dvoubodového vedení. Domácí ale srovnali a začala vypjatá koncovka setu, ve které se několikrát vedení a možnost k ukončení setu přelévala ze strany na stranu. Oba týmy hrály odvážně a nakonec bylo více šťastnější AERO, které zablokovalo útok domácích z pipe trojblokem. AERO vyhrálo 29:27 a celé utkání pak 3:0 a odvezlo si z palubovky Ústí nad Labem 3 důležité body do tabulky.

Děkujeme všem našim fanouškům za skvělou podporu!

AERO nyní zajíždí v neděli 22.prosince do Českých Budějovic, kde utkání začíná v 17:00.

Fotografie: Jana Zlámalová

SK Volejbal Ústí nad Labem - AERO Odolena Voda 0:3