Ani ve druhém zápase neztratili Českobudějovičtí set a vedou již 2:0 na zápasy

08.03.2021 Zápas


AERO Odolena Voda

0:3

(-16,-15,-18)

VK Jihostroj České Budějovice

Ve druhém utkání čtvrtfinále Play-off proti Českým Budějovicím se obrátila pořadatelská hala, AERO hrálo doma. Jihostroj ale hraje jak dobře namazaný stroj a za hodinu a čtrnáct minut odjížděl s vítězstvím v zápase 3:0 a stavem 2:0 na vítězství.

Hned od úvodních výměn byly v mírném vedení České Budějovice, které kvalitním servisem dokázali odtáhnout domácí přípravu útoku dál od sítě a domácí útočníci se tak hůře prosazovali. Několikrát se ale domácí dostali na rozdíl jednoho bodu, ale hosté si vzali vždy rychle náskok zpět. Rozhodující moment prvního setu přišel při servisu hostujícího Schoutena, který trápil domácí přihravače natolik, že bylo velmi obtížné otočit. České Budějovice vyhrály první set - 0:1.

I do druhého setu měli domácí hráči horší vstup a při podání de Ama si musel domácí trenér Kop brát první oddechový čas za stavu 1:5. Po něm se začalo ztrátovat až do poloviny setu, kdy hosté znovu zatlačili servisem a odskočili na větší rozdíl, konec setu se znovu jen dohrál, o vítězi bylo rozhodnuto - 0:2.

Třetí set už začal více vyrovnaně, ale přeci jenom byli hosté ve dvoubodovém vedení. Zatímco hostů se dařilo ztrátovat hned na poprvé, domácí AERO s tím mělo problém a Budějovičtí pomalu ale jistě navyšovali svůj náskok. Domácí se snažili až do konce, ale bylo jasno o tom, kdo dnes zvítězí - 0:3.

Jihostroj tak vyhrál i druhý zápas čtvrtfinále Play-off a vede již 2:0 na zápasy. Třetí souboj se odehraje znovu v Českých Budějovicích, a to ve středu 10. března od 18:00.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Gratuluji hostům k vítězství. My jsme dnes předvedli alespoň o něco bojovnější výkon, ale dokud nebudeme hrát na hranici svých možností ve všech aspektech hry, což se nám dnes opět nepodařilo, tak holt Budějovice porážet nebudeme.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Dnešní zápas byl podobný tomu v Českých Budějovicích. V prvním setu jsme drželi krok, ale od té doby rozhodla kvalita servisu a přihrávky, v obou těchto činnostech byly Budějovice lepší. Jako tým jsme nehráli dobře, možná jediný Standa Vachoušek zaslouží pochvalu za svůj výkon.“

 

AERO Odolena Voda - VK Jihostroj České Budějovice 0:3
AERO sestava Svoboda, Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, libero Hadrava
Střídali Vachoušek, Vanags, Horák, Holčík
Dále připraveni Shaker, Kop, Jachnicki
Nejvíce bodující Demar L. 8 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY VK Jihostroj České Budějovice
33 % útok 56 %
4 blok 5
24 % příjem 45 %
2 esa 7
AERO Odolena Voda HRÁČI VK Jihostroj České Budějovice
Útok
50 % Vachoušek Michálek 67 %
43 % Demar L. Schouten 63 %
43 % Holubec Todua 62 %
Blok
2 Demar L. Todua 3
1 Hladík Michálek 1
1 Vachoušek Schouten 1
Servis
1 Hladík Schouten 4
1 Svoboda de Amo 1
Ondrovič 1
Přijem
43 % Vachoušek Kryštof 56 %
31 % Hadrava Michálek 47 %
19 % Demar L. Stoilovič 36 %