Ani ve třetím zápase Play-off jsme na České Budějovice nestačili

VK Jihostroj České Budějovice

3:0

(21,13,14)

AERO Odolena Voda

Třetí zápas čtvrtfinále Play-off se odehrával znovu v hale v Českých Budějovicích, kde domácí už mohli, v případě dalšího vítězství, slavit postup mezi čtyři nejlepší týmy.

Hned od úvodu se domácí znovu snažili odskočit ve skóre AERU, ale to se drželo na dostřel a bojovalo o každý míč. Dařilo se mu držet svého soupeře, ale ten byl vždy o dva až tři body blíže k vítězství v setu. Rozhodující moment přišel v koncovce, kdy si domácí pomohli díky bodovým situacím k rozhodujícímu náskoku, který si svou zkušeností také pohlídali - 1:0.

I do druhého setu se vstoupilo vyrovnaně, ale velmi rychle si domácí znovu dokázali vytvořit náskok díky bodovým situacím a nedůraznému útoku AERA. Set plynul k jasnému vítězství domácích - 2:0.

Třetí set začali domácí tvrdým servisem Schoutena, který rychle vytvořil tříbodové vedení. Hráči AERA se sice snažili, ale hráli v křeči. Rozdíl ve skóre znovu rychle nabíhal a nebylo sebemenších pochyb o vítězi zápase, a i celé série - 3:0.

Ve všech utkáních čtvrtfinálové série hráli Českobudějovičtí skvěle, naopak AERU se výkony vůbec nepovedli a nedokázali Jihostroj vůbec potrápit.

České Budějovice tak hladce postoupili do semifinále Play-off, AERO skončilo na konečném 7. místě extraligové tabulky.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Musím pogratulovat domácím k postupu. Ukázali, v čem jsou jedním z nejlepších mančaftů v republice, protože nás během celé série k ničemu nepustili. Mrzí mě, že jsme nebyli schopni odehrát tuto sérii důstojně. Myslím, že jsme dělali, co jsme mohli, ale prostě nám nic nevycházelo. Jihostroj naprosto zaslouženě postupuje dál.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Celou sérii jsme víceméně byli horší na servisu a přihrávce. To rozhodlo. Máme úseky, kdy hrajeme dobře a vzápětí dostaneme dvě esa… Máme hrozné série na přihrávce a na ztrátu. Takhle se proti Budějovicím hrát nedá. Gratuluji Jihostroji k postupu a přeji hodně štěstí v dalším průběhu play-off.“

Děkujeme všech našim věrným fanouškům za podporu po celou dobu extraligových bojů, jak v časech dobrých, tak i výsledkově horších.

VK Jihostroj České Budějovice - AERO Odolena Voda 3:0
AERO sestava Horák, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vachoušek, libera Hadrava a Kop