Beskydům vracíme porážku a vyhráváme 3:0

01.02.2021 Zápas


AERO Odolena Voda

3:0

(18,15,17)

Black Volley Beskydy

V dohrávce 1. kola, které muselo být přeloženo pro výskyt onemocnění COVID-19 v týmu AERA, sehrái domácí odvetu na pět dní starou porážku ve Frýdku Místku. A vyšlo jim to náramně.

Hned od úvodu zápasu šli domácí hráči po tvrdém servisu a vyplácelo se. Hostující příprava útoku byla odtažena od sítě, a tak měli domácí hráči o trochu více ulehčenou obranu na síti i v poli. V polovině setu se náskok vyšplhal až na rozdíl 8 bodů. Právě od poloviny setu se začala více ztrátovat na obou stranách a set se v poklidu dohrál ke spokojenosti domácího AERA - 1:0.

I vstup do druhého setu měli hráči AERA skvělý. Při podání Matyáše Démara se náskok i díky několika přímým bodům z podání vyšplhal až do stavu 10:1. AERO i dál tlačilo na soupeře ve všech směrech. Set se pak již v poklidu dohrál a domácí hráči získali druhý set - 2:0.

Třetí set začal trochu více vyrovnaně, domácí hráči ale přeci jen měli mírný náskok. Rozhodující rozdíl se udál v polovině setu, kdy se domácím podařilo uhrát několik bodových situací. Náskok pak už jen narůstal a vše směřovalo ke konci zápasu - 3:0.

AERO skvěle oplatilo Beskydům porážku pět dní starou a stále se drží ve hře o šesté místo zaručující přímý postup do PLAY-OFF.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Jsme hrozně rádi za dnešní výhru. Minulý týden jsme na Moravě nesplnili cíl, se kterým jsme tam jeli a získali jsme jen dva body, ale dneska se nám to podařilo alespoň částečně odčinit, což je moc důležité. Po delší době se nám dařilo hrát přesně tak, jak bychom potřebovali a jak bychom si představovali, tak snad nám to vydrží.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „V první řadě oceňují koncentrovaný výkon našeho týmu, protože jsme zahráli jiný level než minulý víkend na Moravě. Určitě dneska pomohl neskutečný výkon na servisu Matyáše Démara, který nejen že dal osm es, ale bylo i mnoho balonů na naši stranu. Dobře jsme zahráli i při bránění standartních situací. Pořád jsme ve hře o šesté místo, o které se chceme za každou cenu poprat.“

AERO Odolena Voda - Black Volley Beskydy 3:0
AERO sestava Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, libero Kop
Střídali Holčík, Horák, Jachnicki
Dále připraveni Shaker, Hadrava, Kotrch, Vachoušek
Nejvíce bodující Hladík 12 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Black Volley Beskydy
46 % útok 35 %
12 blok 5
44 % příjem 39 %
9 esa 2
AERO Odolena Voda HRÁČI Black Volley Beskydy
Útok
75 % Holubec Čechmánek 50 %
50 % Hladík Prokůpek 44 %
50 % Taylor August 40 %
Blok
4 Holubec August 2
4 Vanags Čechmánek 1
2 Hladík Mečiar 1
Servis
8 Démar M. Krysiak 1
1 Hladík Čechmánek 1
Přijem
71 % Vanags Moník 53 %
50 % Kop Krysiak 45 %
29 % Demar L. Mečiar 32 %