Na antukovém turnaji v Kojetíně nakonec 3.místo

19.08.2019 klub 17

V sobotu 17. srpna již velmi brzo ráno vyrazili hráči AERA na antukový turnaj do Kojetína, kde obhajovali loňské 2.místo.

V základní skupině se jako první utkalo AERO s Košicemi B. Proti mladíkům se našim hráčům dařilo, a nepovolilo soupeři moc korigovat vývoj a zaslouženě vyhrálo AERO 2:0. Ve druhém utkání proti domácímu Kojetínu se první set odehrával v boji. Domácí diváci dokázali své svěřence dohnat ke skvělému výkonu, který znamenal zisk prvního setu nejtěsnějším možným rozdílem. Ve druhém už AERO nedovolilo od začátku až do konce žádné komplikace a zapsala se remíza 1:1. V posledním zápase skupiny narazilo na ex-extraligové hráče z Bučovic. Ti bojovali do posledního míče a dokázali bojovné AERO zatlačit. Bučovice vyhráli 2:0.

AERO nicméně postoupilo z druhého místa ve skupině do čtvrtfinále, které se již hrálo na 2 vítězné sety. V něm se utkalo se Zlínem. První set mělo AERO více pod kontrolou a set vyhrálo. Ve druhém se bojovalo o každý bod, a nakonec o dva body vyhrál Zlín. Tiebreak už znovu AERO převzalo otěže do svých rukou a celý zápas vyhrálo 2:1. Postoupilo do semifinále, kde se utkalo s Brnem.

Semifinále bylo více vyrovnané až ve druhém setu. V prvním Brno na hráče AERA vlétlo agresivním servisem a útokem a vybojovalo si vedení, které si až do konce pohlídalo. Druhý set se oba týmy přetahovali dlouhými šňůrami bodů o vedení. V koncovce se znovu Brnu podařilo odskočit, a to tak slavilo postup do finále s Black Volley Beskydy. AERO hrálo o 3. místo s Košicemi A.

Soupeře AERO přehrálo ve všech směrech a zaslouženě vyhrálo 2:0. Tlačilo svého soupeře servisem a obranou jak na síti, tak v poli. 

AERO vybojovalo 3. místo z 20 účastníků vyšší kategorie.

Konečné umístění na prvních 4 místech:

1. Volejbal Brno

2. Black Volley Beskydy

3. AERO Odolena Voda

4. Košice A