AERO po boji poráží Beskydy 3:2

02.11.2019 klub 8

V 5. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo AERO nováčka z Beskyd. Sousedé v tabulce předvedli fanouškům vyrovnaný boj o každý míč, nakonec se šťastným koncem pro domácí AERO, které vyhrálo v tie-breaku 3:2.

Úvod zápasu byl ze strany AERA trochu zakřiknutý a Beskydy vedly. I přes polovinu setu se domácím hráčům nedařilo dostat hosty pod tlak, ti tak kráčeli za vítězstvím. V koncovce domácí ještě kontrovali a stahovali náskok, stačit to ale nemohlo. Beskydy tak vedly 1:0.

Vstup do druhého setu už mělo AERO mnohem lepší, hosté pomáhali zkaženými servisy. I přes polovinu setu drželo AERO dvoubodový náskok, který před koncovkou ještě narostl na čtyřbodový. AERO si vybojovalo 4 setbally a zdálo se, že v poklidu dokráčí pro zisk druhého setu. Hosté si svůj útok uhráli a pak tlačili servisem natolik, že domácí trenér vzal oddechový čas. Nakonec hostující hráč svůj servis zkazil a AERO vyhrálo druhý set nejtěsnějším možným rozdílem, srovnalo tak na 1:1.

Vstup do třetího setu byl velmi podobný, jako do setu předešlého. Hosté pak již nekazili tolik servis, ale domácí zlepšenou obranou na síti dokázali vybojovat náskok až pětibodový. S právě s takovým náskokem šlo AERO do koncovky. V té nedovolili domácí hráči hostům zdramatizovat set a vyhráli ho, čímž rázem vedli 2:1.

I čtvrtý set začal vyrovnaně a domácí vedli dvoubodovým rozdílem. Nicméně na hřišti se odehrával velký boj o každý míč. AERO vedlo skoro přes celý set, ale rozdíl ve skóre nikdy nebyl tak vysoký. Odskok zaznamenalo AERO před koncovkou, když vedlo 19:16. Hostující trenér brzdil domácí oddechovým časem. To se mu podařilo a Beskydští rychle srovnali krok. Odehrávala se bojovná koncovka, AERO vedlo ještě 22:21, ale pak už body připsaly pouze Beskydy. Stav setů se tak srovnal na 2:2 a o vítězi musela rozhodnout až zkrácená pátá sada.

Do ní domácí hráči vlétli s velkou chutí a velmi rychle vedli o tři body 3:0. Hostující trenér znovu bral oddechový čas, ale tentokrát to domácí hráče nezastavilo a válcovalo svého soupeře jedním bodem za druhým. Změna stran probíhala za stavu 8:3 a domácí stále tvrdě bojovali a mířili za vítězstvím. To se také stalo a AERO si připsalo první výhru před domácími fanoušky.

Děkujeme jim za skvělou podporu po celé utkání!

AERO čekají ještě dva po sobě jdoucí zápasy v domácí hale. Nejprve se za týden utká s Kladnem, o další týden později pak přivítáme Duklu Liberec.

Vyjádření po zápase pro ČVS:

Martin Hladík:

„Jsme rádi, že jsme nakonec vyválčili výhru za dva body. Bylo to pro nás vyšpěrkované, protože jsme hráli s Beskydami před lety v baráži. Jsme opravdu rádi, že jsme pro naše skvělé fanoušky poprvé doma vyhráli a makáme dál.“

Jiří Šiller: 

„Těší nás, že jsme si vítězství vybojovali v pěti setech. Myslím si, že se divákům utkání muselo oboustranně líbit, a tímto jim děkujeme za podporu.“