AERO poráží Duklu Liberec 3:1

16.11.2019 klub 12

V sedmém kole hrálo AERO již třetí domácí utkání za sebou. Po dvou vítězných utkáních za sebou přivítalo Duklu Liberec, které také dva poslední domácí zápasy vyhrála až ve zkrácené hře. Domácí vítězná šňůra se hráčům AERA podařila protáhnout a vybojovali vítězství 3:1.

Úvod zápasu byl z domácí strany trochu ustrašený, Dukla hrála trpělivě, Zlom v setu nastal při podání domácího blokaře Taylora, který hodně zaměstnával přijímajícího soupeře. AERO se dostalo do vedení, ale začalo se ztrátovat. Domácí šli s dvoubodovým vedením do koncovky. V koncovce šli domácí tvrdě za vítězstvím, a také se ho dočkali. Vedli tak 1:0.

Do druhého setu se vstoupilo stejně, jako set předešlý skončil, AERO hrálo důrazně a skvěle v obraně na síti. I přes polovinu setu domácí byli ve vedení, které drželi. Hosté se sice snažili, ale AERO si vedení v setu vzít nenechalo, a set dotáhlo znovu do vítězného konce. Vedlo tak již 2:0.

Do třetího setu ale už měli hosté mnohem lepší vstup a velmi rychle vedli o čtyři body. Domácím se v polovině setu podařilo snížit na jediný bod, ale Dukla znovu odskočila a koncovka patřila jasně hostům, kteří nedali AERU sebemenší šanci na zvrat svým důrazným a přesným zakončením svých útoků. Dukla snížila na 1:2 z jejich pohledu.

Čtvrtý set začal velkým náporem domácích hráčů, kteří rychle vedli 7:2. Dukla snížila, ale domácí hráči dál tvrdě šli za vítězstvím. Polovina setu jasně patřila AERU, které si vybojovalo až devítibodový náskok. Poté trochu polevila koncentrace při útoku, ale konec setu znovu byl ve znamení domácích. Ti tak vyhráli celkově 3:1 a připsali si 3 velmi důležité body.

Děkujeme všem divákům za úžasnou podporu. Hráči AERA se teď představí u vedoucího týmu tabulky v Karlových Varech. Utkání se odehraje v sobotu 23. listopadu od 18:00.

Ohlasy po utkání pro ČVS:

Martin Hladík: „Znovu musím v první řadě poděkovat divákům. S Libercem na domácí půdě nemáme špatné zkušenosti a věřili jsme, že je dokážeme potrápit a získat další body do tabulky. To, že máme hned tři je skvělé a teď můžeme jet s čistou hlavou do Karlových Varů a udělat vše pro další dobrý výsledek.“

Jiří Šiller: „Jsme rádi, že jsme uhráli vítězství, i když ho nechceme příliš přeceňovat, protože Dukla byla oslabena o dva hráče. Myslím si, že atmosféra byla jako vždy skvělá a pomohla nám zvítězit v tomto těžkém zápase.“