AERO vybojovalo u lídra soutěže 2 body za výhru 3:2

23.11.2019 klub 1

Hráči AERA zajížděli v rámci 8. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů k vedoucímu týmu tabulky do Karlových Varů. Ve skvělém zápase nakonec rozhodla dramatická koncovka páté sady, ve které se z dvoubodového vítězství radovalo AERO.

Úvod zápasu byl v jasné režii AERA, kteří servisem tlačili na svého soupeře, který měl neměl přihráno a nemohl tak kombinovat. AERO velmi rychle vedlo až o šest bodů. Přes polovinu setu se začalo ztrátovat, ale i přesto AERO dál bylo lepším týmem ve všech herních činnostech. Set tak AERO vyhrálo a vedlo 1:0.

Do druhého setu se vstoupilo již vyrovnaně a ani jeden se od druhého netrhl. I přes polovinu setu se hrál vyrovnaný volejbal a vše naznačovalo tomu, že o vítězi druhého setu rozhone až koncovka. Do ní se vstoupilo s jednobodovým vedením domácího Karlovarska, ale AERO dokonale otočilo a vybojovalo si hned tři setbally. Ten první domácí svým útokem odvrátili, druhý už kapitán Martin Hladík proměnil a AERO tak vedlo už 2:0.

Do třetího setu měli domácí, kteří již neměli co ztratit, mnohem lépe, AERU se nedařilo v útoku. Po velmi rychlém oddechovém čase trenéra Šillera si hráči vzali zpět ztracené sebevědomí a velmi rychle bylo zase srovnáno. V polovině setu se AERO dostalo do dvoubodového vedení, ale vedení se stále přelévalo z jedné strany na druhou. V konci setu domácí přitlačili servisem a hned první setball proměnili v zisk třetí sady, čímž snížili na 1:2.

I čtvrtý set začal vyrovnaně, ale v mírném dvoubodovém vedení byli domácí. Tento stav trval i v polovině setu, nicméně před koncovkou se domácí dostali do pětibodového vedení, když se jim dařilo bránit AERO z těžkých pozic. Karlovarsko srovnalo stav setů na 2:2 a o vítězi musel rozhodnout tie-break.

Oba týmy do něj vstopily vyrovnaně, Karlovarsko bylo v mírném vedení a obě strany kazily své servisy. Změna stran probíhala s jednobodovým vedením domácích. Po změně bylo AERO hnálo svými fanoušky v zádech a samo se dostalo do dvoubodového vedení. Domácí srovnali, ale při podání Taylora se AERO díky bodovým situacím dostalo ke třem matballům. První svým útokem domácí odvrátili, při druhém byl Toms Vanags v těžké pozici zablokovaný. Po oddechovém čase ale Toms znovu útočil a již úspěšně, a tak radost z vítězstvá mohla propuknout naplno. AERO vyhrálo 3:2 a připsalo si nesmírně cenné 2 body do tabulky.

Děkujeme všem fabouškům AERA, kteří vážili cestu až do Karlových Varů. V hale vytvořili společně s domácími skvělou atmosféru, vždyť do ochozů se jich vešlo hned 1.021!

Ohlasy pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): "Dnes jsme překvapili především sami sebe, protože jsme v týdnu dělali trošku víc kondice než normálně, jelikož nás čeká těžký prosinec. Jsme moc rádi za tuhle výhru. Děkujeme fanouškům že nás přijeli podpořit."

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): "Chtěl bych moc poděkovat klukům, jsem na ně hrozně pyšný a věřím, že to je zasloužené vítězství, protože pracujeme tvrdě, a ta vítězství už nejsou náhodná."

AERO nyní čeká úvodní zápas 3.kola Českého poháru se Lvi Praha. Zápas u soupeře se odehraje ve čtvrtek 28.listopadu od 19:00. Odveta je na programu pak ve středu 11.prosince v domácí hale od 18:30.

Dalšími soupeři v extralize budou pro AERO Brňané a Příbramští. Oba zápasy totiž sehraje AERO v domácí hale. S Brnem hned v sobotu 30.listopadu, s Příbramí o týden později. Oba zápasy začínají shodně v 18:00.