Úspěšný víkend mládežnických týmů AERA

03.12.2019 klub 1

Hned 3 družstva AERO bojovala o víkendu ve svých soutěžích. Junioři přivezli 3 body z Havlíčkova Brodu, kadeti pak zvládli oba své zápasy bez ztráty setu proti Komárovu a Rakovníku, a starší žáci úspěšně reprezentovali v České poháru.

Přinášíme Vám tak hodnocení trenérů jednotlivých družstev:

Junioři: Havlíčkův Brod

Junioři sehráli další dvojzápas první ligy. I přes dlouhou cestu a brzký začátek utkání vyšel mladíkům AERA skvěle vstup do zápasu, kdy bez větších problémů ukořistili první set. Poté však začala upadat psychická síla týmu i díky poněkud nezvyklému vedení zápasů od hlavního rozhodčího, což mělo vliv na výsledek zápasu. Kluci začali kupit zbytečné chyby a soupeř si tak došel k poměrně pohodlnému vítězství 3:1 na sety.

Druhý zápas se odehrával úplně opačně. Domácí vstoupili do hry výborně a rychle získali první set. Poté se však hráči AERA ujali iniciativy a postupně obraceli zápas ve svůj prospěch. Zlepšenou obranou a úspěšným dohráváním těžkých balónů se skóre otočilo na konečný stav 3:1 pro AERO Odolena Voda.

Podařilo se tak udržet náskok před soupeřem a při současné situaci drží junioři čtvrté místo v soutěži.

Kadeti - Komárov, Rakovník

V neděli zajížděli kadeti do Rakovníka, kde je čekali dva zápasy Krajského přeboru. Nutno poznamenat, že se projevila výrazná marodka, která vedla k nečekanému uspořádání na hřišti, kde na postu univerzála nastoupil Dan Forman, který pravidelně obléká červený dres libera. Další změnou bylo umístění nahrávače Kryštofa Kuptíka na post blokaře (pozorní přihlížející si mohli všimnout ironické radosti hráče).

Teď už ale k samotným zápasům. Prvním soupeřem byl poslední tým průběžného hodnocení z Komárova. I přes nevšední sestavu byla znát rozdílná kvalita týmů a AERO získalo relativně pohodlné vítězství ve třech setech.

Druhý zápas se hrál proti domácímu Rakovníku. Jednalo se o trochu vyrovnanější souboj, který však kadeti AERA dokázali zvládnout. Nevyhnuli se však několika krizovým situacím, které by se daly vystihnout výrazem trenérů ve stylu “hlava v dlaních”.

Důležité však bylo, že se po dvou zápasech odjíždělo domů se šesti body v kapse a s vidinou volného zbytku víkendu, který trval asi tak 7 hodin, což beztak všichni prospali, protože vstávat v sobotu v 5 ráno je poněkud nelidské...

Za celý tým trenér Matěj Martinák

Starší žáci - Jirkov

Poslední listopadový víkend jsme se zúčastnili třetího kola Českého poháru v Jirkově. V předešlém kole, které se konalo v Praze, jsme uhájili postavení ve druhé osmičce a čekal nás měsíc přípravy na další kolo. Cílem bylo podržet druhou osmičku a případně se poprat o přední příčky.

Z Prahy jsme si odvezli pár nových poznatků ohledně naší hry i hry našich soupeřů. Znovu jsme identifikovali naše slabé i silné stránky a vytvořili měsíční plán, který byl zaměřený primárně na tyto dovednosti.

V průběhu přípravného měsíce se začalo projevovat zlepšení zejména u dvou klíčových dovedností - podání a příjem. Tyto dovednosti jsou navzájem velmi provázané, proto je potřeba oběma věnovat relativně stejnou porci tréninkových hodin. Potřebovali jsme do naší hry vnést klid a jistotu, z toho následně pramení herní pohoda a sebevědomí v jednotlivých herních činnostech.

Turnaj v Jirkově jsme rozehráli zápasem s Ústím nad Labem. Předchozí souboj v Praze byl jasně v režii Ústí. Soupeř tlačil na podání, nepouštěl nás do hry, celou dobu nás nekompromisně držel bodově i herně pod sebou.

Tentokrát to bylo Aero, které drželo opratě zápasu. Díky kvalitnímu příjmu i útoku jsme spolehlivě ztrátovali a drželi si soupeře na rozdíl jednoho, maximálně dvou bodů. Ale v koncovce jsme díky dvěma nevynuceným chybám set nezvládli a darovali ho Ústí 23:25. V druhém setu jsme dominovali a i přes 9 chyb na podání jsme zvítězili 25:17. Tiebreak byl vyrovnaný po celou dobu, konec jsme zvládli vlastní bojovností a zvítězili 15:13 a připsali jsme si první dva body do tabulky za výhru 2:1.

V dalším zápase, s Kolínem, jsme od počátku hořeli na příjmu. Nedokázali jsme eliminovat dva klíčové hráče soupeře a prohráli 0:2 i přes nadstandardní výkon Adama Kopa na podání v druhém setu - z 13 podání zaznamenal 9x eso a otočil set z 9:19 na 22:20!

V zápase s domácím Jirkovem jsme od počátku hráli trpělivě, soustředěně a relativně spolehlivě jsme ztrátovali, fungovala obrana. To se projevilo v odvaze na podání a postupným tlakem jsme donutili soupeře chybovat. Výhra 2:0 byla zasloužená.

Poslední sobotní utkání s Dansportem nezačalo podle našich představ. Nepozornosti v mezihře, chyby na podání a převaha soupeře při hře v poli znamenala prohru 20:25. V druhém setu jsme již hru Dansportu "přečetli", zlepšili jsme se v mezihře, začali spolehlivě podávat a získali tak set 25:15

Následný tiebreak byla opět hra nervů a čekání na soupeřovu chybu. I tentokrát jsme byli trpělivější a vyhráli 17:15.

Nedělní dva zápasy s Kladnem a Hradcem Králové byli přehlídkou toho nejlepšího co umíme. Váleli jsme na příjmu, podání i útoku, každý balón zadarmo jsme razantně trestali. Hráli jsme uvolněně, obětavě, přesně a s jistotou na všech postech. Oba soupeře jsme z palubovky vyprovodili 2:0 a senzace v podobě prvního místa ve skupině se stala skutečností.

Rádi bychom zmínili, že výsledek není důležitý, pro nás jako trenéry je mnohem důležitější cesta k tomuto výsledku - měsíční práce a disciplína u všech kluků. Nebyl to lehký měsíc, práce bylo mnoho, ale kluci vydrželi poctivě dřít po celou dobu. Neusínáme na vavřínech, již teď se začínáme připravovat na další turnaj. Heslo pro zbytek sezony je "pokrok, nikoli dokonalost".

Peky & Niki