AERO zvládlo i další pětisetový zápas, tentokrát s Příbramí

07.12.2019 klub 11

V 10.kole UNiqa volejbalové extraligy mužů přivítali hráči AERA ve středočeském derby tým Příbrami. Příbramští si nakonec odvezli jeden bod do tabulky, AERO bere dva po výhře 3:2. Diváci měli možnost vidět vyrovnané utkání od začátku až do konce.

Úvod zápasu byl z obou stran velmi vyrovnaný a na obou stranách se ztrátovalo. V polovině setu se hosté dostali do tříbodového vedení, které si trpělivě drželi až do samotného konce setu. Příbramští se tak dostali do vedení 1:0.

I druhý set začal vyrovnaně a vedení se přelévalo ze strany na stranu. Přes polovinu setu se ztrátovalo a o vítězi setu se muselo rozhodnout až v dramatické koncovce. V ní si oba týmy vybojovaly možnosti k ukončení setu, ale set ukončil až blokem Stanislav Vachoušek. Bylo srovnáno na 1:1.

Třetí set začal znovu vyrovnaně, ve dvoubodovém vedení bylo domácí AERO. V polovině setu vedli domácí až tříbodovým rozdílem, ale hosté rychle srovnali krok a znovu se šlo do dramatické koncovky. I zde se týmy přetahovaly o vedení, nakonec pomohl domácím servis Tomse Vanagse. Příbram pak svůj útok poslala do zámezí a AERO vedlo 2:1.

Vstup do čtvrtého setu měli zase naopak o něco lepší hosté, kteří vedli o dva body. Před koncovkou se rozdíl ještě navýšil a bylo jasné, že hosté srovnají na 2:2, a že o vítězi celého zápasu bude muset rozhodovat až pátá zkrácená sada.

I ta probíhala od začátku až do konce velmi vyrovnaně. Ani jeden tým se nedostal do trháku. Blíže k vítězství byli domácí, i jako první si vybojovali matchball, ale i Příbram měla jednu šanci. Nakonec znovu zafungoval servis Tomse Vanagse, který soupeře zatlačil k přihrávce nad síť, kde hostující nahrávač zahrál nad síti na polovině AERA. To tak vyhrálo 3:2 a vybojovalo další vítězství a další 2 velmi důležité body do tabulky.

Děkujeme všem divákům za podporu po celé utkání.

Ohlasy po zápase pro ČVS: 

Martin Hladík: „Věděli jsme, že to bude velmi náročné utkání, a že to nebude možná kdovíjak pohledný volejbal, ale potřebovali jsme to zvládnout za každou cenu a jsem moc rád, že se nám to podařilo. Pomůže nám to psychicky po nevydařeném minulém týdnu. Snad se nám povede na dnešní vítězství navázat a vrátíme se zpět na vítěznou vlnu.“

Jiří Šiller: „Děkujeme všem divákům za dnešní návštěvu a podporu. Nebyl to dnes jednoduchý zápas, ale jsme rádi, že jsme to zvládli vítězně.“

Hráči AERA sehrají v novém týdnu hned dva zápasy. Nejprve se ve středu 11. prosince utkání v odvetě 3.kola Českého poháru se Lvi Praha od 18:30 v domácí hale. První zápas vyhráli Lvi 3:2, mají tak lepší výchozí postavení pro odvetu.

Dalším extraligovým zápasem bude v sobotu zápas v Ostravě, kde se AERO představí v sobotu 14. prosince od 16:30.