Aktuální změny v týmu

18.01.2020 klub 1

Před dnešním utkáním s Prahou došlo v týmu ke dvěma změnám - jednomu odchovu a jednomu příchodu.

Americký univerzál Ryan Moss skončil v klubu a na jeho místo se vedení klubu podařilo angažovat Kanaďana Alexe Duncan-Thibaulta. Ten se připravoval po únorovém zranění kotníku v Kanadském reprezentačním centru a čekal na svou šanci v Evropě. AERO mu šanci dává a věříme, že prokáže své zkušenosti z italské a německé ligy a týmu pomůže ve zbytku základní části a snad násedným bojích. 

vizitka: Alexander Duncan-Thibault, narozený 4.5.1994, univerzál, Kanaďan

Přinášíme Vám s Alexem rozhovor, kde se o něm a jeho cílech dozvíte více.

Odkud pocházíš?

"Narodil jsem se v Quebeku, ale nyní je mým domovským městem Toronto, Ontariu v Kanadě."

Kde a kdy si začal hrát volejbal?

"Začal jsem hrát volejbal ve 14 letech na střední škole a vážně jsem ho začal brát až v 17 letech. Můj první klub byl Aurora Storm, který byl blízko Toronta."

Jsi ze sportovní rodiny?

"Ne tak docela, moje matka se více věnuje umění, byla dětskou herečkou a nyní, když je učitelkou v důchodu, hraje znovu. Můj táta dělal Judo, kde získal černý pás, ale moc nezávodil. Ale když jsem byl dítě, vždy jsme dělali aktivity jako rodina, jako je lyžování, tenis, bruslení."

Co si věděl o klubu AERO Odolena Voda před svým podpisem smlouvy?

"Věděl jsem, že se jednalo o ambicozni klub v české extralize. Také jsem věděl, že zde hraje Warren, další Kanaďan. Takže předtím, než jsem podepsal smlouvu, mluvil jsem s ním a vypadalo to, že je to dobré jak pro klub, tak i pro mě jako hráče."

Jaké jsou tvé další budoucí volejbalové kroky?

"Za prvé je to, aby se náš tým umístil nejlépe, co jen můžeme být. Opravdu věřím, že můžeme bojovat o ligový šampionát. A v budoucnu ideálně chci hrát profesionální volejbal po mnoho dalších let. Rád bych se vrátil do italské ligy nebo si zahrál ve Francii, protože mluvím plynule francouzsky. Po mé herní kariéře je mým cílem stát se hlavním trenérem mé staré univerzity, York University v Torontu."

Budeme dnes hrát proti Lvům Praha, jak se těšíš na svůj první zápas?

"Jsem na dnešní zápas velmi natěšený, spoluhráči mi již řekli, že máme nejlepší domácí prostředí v extralize. Tato pomoc fanoušků je velmi důležitá a vím, že předvedeme to nejlepší. Naším cílem je bojovat v každé výměně, a pokud tak učiníme, budeme mít vždy šanci vyhrát. S talentem, který máme v tomto týmu, si myslím, že můžeme porazit jakýkoli tým. Musíme jen tvrdě pracovat a věřit, že to dokážeme. FLY!"