AERO zvítězilo v Beskydech 3:0

25.01.2020 klub 1

V 16. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů zajíždělo AERO do dalekého Frýdku-Místku. Hráči cestovali po pátečních dvou trénincích už o jeden den dříve - v pátek - a vyplatilo se. Po sebevědomém výkonu vyhrálo AERO 3:0.

Úvod zápasu vyšel lépe AERU, které domácí zatlačilo díky servisu Tomse Vanagse. Stav se však v polovině setu vyrovnával a začal boj o každý bod. K vidění byly krátké bodové šňůry, ale AERO bylo stále vpředu. Trpělivou a přesnou hrou drželo domácí pod sebou a v koncovce nepřipustilo žádné zaváhání. Ujalo se tak vedení 1:0. 

Vstup do druhého setu měli o něco lepší domácí, ale AERO velmi rychle zachytilo start a znovu byl stav víceméně vyrovnaný až do začátku koncovky. V té se podařilo AERU odskočit na rozdíl 3 bodů a tento náskok už nepustilo, čímž připsalo na svou stranu i druhý set.

I třetí set začal vyrovnaně a oba týmy se střídaly ve vedení. V polovině setu se začalo ztrátovat na obou stranách, do koncovky šlo AERO s dvoubodovým vedením. Při dvoubodovém vedení mělo AERO první matchball. Domácí si svůj útoku uhráli a následně zaznamenali přímý bod z podání. AERO ale dál trpělivě šlo za výhrou a podařilo se. Po obraně v poli ukončil razantním útokem zápas Taylor a hráči AERA mohli slavit tříbodovou výhru z Beskyd.

Na hráče AERA teď dále čeká znovu venkovní zápas. Tentokrát se hráči představí na Kladně v sobotu 1. února od 18:00. 

Zdroj fotografie: volleybeskydy.cz/black