Po boji nakonec z Kladna bez bodu

01.02.2020 klub 1

V už 17.kole UNIQA volejbalové extraligy mužů zajíždělo AERO ke středočeskému derby do nedalekého Kladna. Ve velmi vyhecovaném utkání nakonec odjíždělo AERO poraženo 3:1 a bez bodu.

Začátek zápasu o trochu lépe vyšel AERO, které vedlo malým rozdílem. I v polovině setu to bylo vyrovnané, ale domácí přeci jen pomalu odskakovali. AERO se ale nevzdalo a smazalo čtyřbodovou ztrátu a začala dlouhá koncovka setu. Kladno mělo více příležitostí k ukončení setu, ale i AERO si vybojovalo svou šanci, kterou bohužel nevyužilo. Kladno v rozhodující chvíli zatlačilo servisem a následným útokem ukončilo dlouhý set až za stavu 33:31.

Nástup do druhého setu mělo AERO znovu lepší a po většinu času vedlo. V polovině setu se dostalo až do sedmibodového vedení. Pak ale jako by vypadlo z role a Kladno tlačilo. AERU se přestalo dařit v útoku a Kladno se dostalo na dostřel. Naštěstí AERO zablokovalo útok domácích a poté Kevin Gear ukončil set úspěšnou smečí míče nad sítí. Bylo srovnáno na 1:1.

I v začátku třetího setu AERO vedlo malým rozdílem, v polovině pak o tři body. Kladenští ale srovnali a znovu začal boj o každý bod až do úplného konce. Kladno si jako první vybojovalo setball a hned první proměnilo úspěšným blokem. Domácí tak vedli 2:1.

Do čtvrtého setu se vstoupilo vyrovnaně. AERO bylo mírně vzadu, ale nevzdávalo se. Kladno si vybojovalo tříbodové vedení, které drželo. AERU se nepodařilo stáhnout náskok, a tak Kladenští dokráčeli k výhře 3:1. Zápas provázela vyhecovaná atmosféra.

Děkujeme všem fanouškům AERA za podporu.

AERO dále zajíždí ke třetímu venkovnímu zápasu v řadě - tentokrát do Liberce. Tam se zápas odehraje v sobotu 8. února od 18:00h.