AERO vypadlo z Českého poháru

28.11.2014 klub 14

AERO se ve 3.kole Českého poháru střetlo s moravským protivníkem ze Zlína. První duel hráči AERA prohráli ve Zlíně 3:0, a jelikož o postupujícím z dvojutkání rozhodovat součet setů ze dvou zápasů, stál před nimi těžký úkol.

Podle předpokladů se mohl stát první set rozhodujícím. Zlín nastoupil v plné a nejsilnější sestavě, AERO místo nemocného blokaře Kotrcha nasadilo Syrůčka. AERO sice do poloviny setu drželo se Zlínem krok, ale nevynucenými chybami nabízelo Zlínu větší bodový rozdíl. I přes snahu se bohužel první set prohrál a to znamenalo, že postupujícím týmem do dalšího kola bude Zlín. 

Od druhého setu se postupně na obou stranách prostřídaly sestavy. V dresu AERA poprvé v této sezoně nastoupil Matěj Prajzler, který stále léčí své zranění. Matěj si vedl velmi dobře a zaznamenal do konce zápasu 4 bloky. Na pozicích smečařů Stanislav Vachoušek a Martin Pihera, na nahrávce Richard Průcha.

Zápas pokračoval a trenér domácích nabádal své svěřence, aby nic nepodcenili a šli si za vítězstvím. Cíl hráči splnili, zápas se dostal do tie-breaku a v něm hráči AERA od začátku začali dominovat. Při změně stran vedli 8:3. Zlín se sice chvílemi dotáhl, ale AERO neponechalo nic náhodě a vyhrálo 15:9, celkově zápas 3:2.

Hned v sobotu 29.11. se v domácí Sportovní hale představí SKV Havířov. Utkání 8.kola UNOQA volejbalové extraligy mužů začne v 18:30h.