Dobře rozehraný zápas v Příbrami jsme nakonec prohráli

02.01.2021 Zápas


VK Příbram

3:2

(17,-20,-15,19,9)

AERO Odolena Voda

V posledním zápase roku 2020 zajíždělo AERO ke středočeskému derby do Příbrami. Ačkoliv vedlo 2:1, domácí se nevzdali a zápas otočili ve své vítězství. AERO tak bere z venku 1 bod.

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný, v mírním vedení byli hosté. Domácí poté díky úspěšným blokům otočili vedení na svou stranu, AERO se v útoku nedařilo. Domácí se dostali do pětibodového vedení, které trpělivou hrou drželi. AERO se už k ničemu nedostalo a prohrávalo - 1:0.

I druhý set začal vyrovnaně, ale AERO hrálo více odhodlaně. Přes polovinu setu si vybojovalo díky uhraným bodovým situacím náskok pěti bodů, který byl v konci, kde se ztrátovalo, rozhodující a bylo srovnáno - 1:1.

Třetí set začalo AERO náporem a rychle si vybojovalo vedení, na které domácí jen těžko odpovídali. Točili sestavou, ale AERO hrálo trpělivě a bez zaváhání dokázalo set dotáhnout až k vítěznému konci - 1:2.

Set čtvrtý začal vyrovnaně, ale přeci jen se domácí dostali do mírného vedení. AERO pak skvěle otočilo stav, ale Příbram se i díky chybám na straně AERA chytla a vzala si znovu vedení na svou stranu. AERO se snažilo, ale domácí hráli skvěle na ztrátu a srovnali stav setů - 2:2.

Do tie-breaku lépe vstoupili domácí a velmi rychle vedli o tři body. Bohužel začátek se ukázal jako velmi důležitý, protože zbytek setu se prakticky doztrátoval až do konce. Příbram tak otočila nepříznivý stav a vyhrála - 3:2.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Gratuluji domácím k vítězství. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, přestože domácí prošli nějakými personálními změnami, na druhou stranu mohli hrát více s klidem. Podle toho také vypadal první set, kdy jsme asi byli pod tlakem a ve stresu. Poté jsme hráli skvěle druhý a třetí set a je škoda, že jsme již nedokázali vyhrát ten čtvrtý a zvítězit za tři body. Nevím přesně, co se tam stalo, proč jsme polevili, ale domácí si dnes dva body za vítězství zaslouží, protože dnes celý zápas opravdu bojovali.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Z naší strany lze kladně hodnotit jen druhý a třetí set, kdy jsme hráli to, co jsme si představovali. Udělali jsme spoustu vlastních chyb, byli jsme asi 20x v síti na standardní situace, nesbíráme vzadu nadražené balóny, tak jak jsme si říkali a mimo těch dvou setů, jsme dnes zkrátka nehráli dobře. Nikdo v lize ti body zadarmo nedá, my jsme chtěli více než jeden, máme jeden. Podle mě škoda, že jsme za stavu 2:1 na sety a asi 8:6, tam jsme to otočili, a to byl přesně ten moment v zápasu, kdy bylo potřeba soupeře zatlačit a někteří hráči to nevycítili, že je potřeba soupeře takzvaně domáčknout. To se nám nepovedlo, gratuluji Příbrami k vítězství a všechno nejlepší do nového roku.“

Foto: www.cvf.cz

 


VK Příbram - AERO Odolena Voda 3:2
AERO sestava Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, Taylor, libera Hadrava a Kop
Střídali Vachoušek, Shaker, Holčík, Horák, Jachnicki
Dále připraveni Kotrch
Nejvíce bodující Demar L. 22 bodů
VK Příbram TÝMY AERO Odolena Voda
51 % útok 43 %
7 blok 13
30 % příjem 29 %
9 esa 4
VK Příbram HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
67 % Kuchař Holubec 67 %
60 % Polák Taylor 50 %
53 % Hulpach Demar L. 47 %
Blok
3 Polák Horák 4
3 Böhm Hladík 3
1 Kuchař Demar L. 2
Servis
3 Böhm Démar M. 1
2 Kuchař Hladík 1
2 Hulpach Horák 1
Přijem
40 % Kuchař Demar L. 46 %
25 % Juračka Kop 37 %
24 % Böhm Vachoušek 12 %