Druhé utkání stejné, jako to první

21.03.2023 Zápas


AERO Odolena Voda

0:3

(-29,-17,-19)

VK České Budějovice

Druhý čtvrtfinálový zápas play-off UNIQA volejbalové extraligy byl velmi podobný, jako byl zápas první v Českých Budějovicích. Vítěz je stejný se stejným výsledkem, jen oba týmy hrály mnohem lepší volejbal.

Úvod utkání patřil hostujícímu Jihostroji, který si vytvořil dvoubodové vedení. A i když se ztrátovalo na obou stranách, hosté odskočili na čtyřbodový rozdíl v polovině setu hlavně díky obraně po svém servisu, kterým tlačili přípravu útoku AERA dál od sítě. Hráči AERA ale nic nezabalili a dokázali náskok stáhnout. Dokonce se jako první v koncovce setu dostali díky bodové šňůře jako první k možnosti set ukončit. Bohužel se tak nestalo a začala dlouhá přetahovaná o každý bod. Nakonec se štěstí přiklonilo k hostům, kteří při svém podání dostali balon na svou stranu od domácích přihravačů a svůj útok složili - 0:1.

I vstup do druhého setu měli lepší hosté, domácí se drželi u Jihostroje na rozdílu jednoho až dvou bodů. Zlom přišel až při servisu hostujícího nahrávače Girauda, který zaměstnal domácí přihrávače natolik, že domácí nemohli otočit, zaznamenal několik přímých bodů. Náskok hostů už byl vysoký, a tak se set již dohrál - 0:2.

Bohužel i vstup do třetího setu měli lepší hosté, ale domácí dál bojovali. Náskok byl však vždy tří až čtyřbodový a zkušení hosté nenechali domácí hráče nijak se bodově přiblížit. V konci setu a celého zápasu pak už jen body zapisovali hosté - 0:3.

Děkujeme všem fanouškům AERA za skvělou atmosféru, byla až elektrizující.

Třetí utkání série se odehraje znovu na jihu Čech, a to ve čtvrtek 23. března od 18:00. Přímým přenosem ho můžete sledovat na volej.tv.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda): „Zase škoda prvního setu, stejně jako v Budějovicích jsme ho měli dobře rozehraný, ale my jsme nevyužili několik možností, jak ten set vyhrát. Druhý a třetí set se soupeř více rozehrál, hlavně na servisu, kde měl několik bodových šňůr. Ještě byl rozdíl v uhrávání těžkých situací, tak byly Budějovice lepší, a proto si myslím, že dneska vyhrály. Musíme teď posbírat veškeré mentální síly do čtvrtečního zápas a věřit, že sem tu sérii ještě můžeme vrátit. Děkuji všem divákům, protože atmosféra byla dneska prostě skvělá.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Zápas měl podobný průběh, jako zápas první v Budějovicích. Zase málo chybělo k výhře v prvním setu, pak druhý a třetí set jsme odešli na přijmu a těžce se nám šlo do bodu. Neskládáme hlavy a určitě se chceme ještě vrátit na Vodolku.“

V přestávce mezi prvním a druhým setem byli odměněni z rukou viceprezidenta klubu Pavla Satoránského mladší a starší žáci za reprezentaci v krajských soutěžích, starší pak i za reprezentaci v Českém poháru, který zakončili na předních příčkách a jen těsně jim unikala nejlepší osmička. Děkujeme za reprezentaci klubu AERO Odolena Voda.

Dále byl předán dres Slávkovi Tichému s číslem 60, které značí právě jeho dovršený věk. Gratulujeme a přejeme mnoho zdraví!

 

AERO Odolena Voda - VK České Budějovice 0:3
AERO sestava Chevalier, Carmody, Hladík, Svoboda, Horák, Chancy, libero Ježek
Střídali Cukur, Ferraro, Šulc, Toman
Dále připraveni Hadrava, Jachnicki
Nejvíce bodující Chevalier a Hladík 10 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY VK České Budějovice
41 % útok 51 %
8 blok 9
30 % příjem 46 %
3 esa 9
AERO Odolena Voda HRÁČI VK České Budějovice
Útok
100 % Horák Polák 86 %
83 % Carmody Ondrovič 67 %
38 % Hladík Michálek 54 %
Blok
3 Carmody Polák 3
2 Horák Stoilovič 3
2 Chevalier van Schie 2
Servis
1 Svoboda Giraudo 7
1 Chevalier Stoilovič 1
1 Hladík Michálek 1
Přijem
67 % Šulc Michálek 50 %
44 % Chevalier Stoilovič 46 %
21 % Svoboda Kryštof 42 %