Dukle jsme oplatili porážku z úvodního zápasu sezóny

05.12.2020 Zápas


AERO Odolena Voda

3:0

(20,23,17)

VK Dukla Liberec

Ve 13. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů jsme přivítali Duklu Liberec. Hráči chtěli Dukle oplatit porážku z úvodního zápasu sezóny, a povedlo se jim to náramně. Zvítězili bez ztráty setu 3:0.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, v mírném vedení byla Dukla. Ještě v polovině setu vedli hosté o tři body, ale domácí AERO díky bodovým míčům a kvalitnímu servisu dokázalo skvěle otočit stav a vedlo. Do koncovky šli domácí hráči s vedením o čtyři body. V koncovce se již nic dramatického nestalo a domácí vedli - 1:0.

Do druhého setu vstoupili domácí stejně, jako set předešlý ukončili, a tlačili hosty svým servisem. AERO se dostalo do vedení o tři body, které v polovině setu ještě navýšilo na bodů pět. Liberec se ale nevzdával a začal stahovat bod za bodem, až bylo vyrovnáno při stavu 23:23. AERO pak ale zablokovalo dvakrát za sebou hostujícího smečaře a vyhrálo i druhý set - 2:0.

Liberec do třetího setu zamíchal se sestavou a hra byla od úvodu vyrovnaná. Ani jeden tým si nenechal ten druhý utéct. V polovině setu se domácí díky úspěšným blokům dostalo do tříbodového vedení. I dál tlačilo soupeře od sítě a skvěle bránilo. Náskok domácích narůstal, a i když se Dukla stále snažila, na domácí to již nestačilo. Koncovku si domácí pohlídali a celý zápas zaslouženě vyhráli - 3:0.

AERO tak oplatilo Liberci porážku z úvodního zápasu sezóny a připsalo si další tři veledůležité body do tabulky. 

AERO se v příštím týdnu znovu poměří se dvěma soupeři. Nejprve v pátek 11.12. od 17 hodin přivítá Zlín a v sobotu od 18 hodin zajíždí do Karlových Varů.

Hodnocení zápasu pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Nemám k tomu moc co říct, takhle by to vskutku šlo. Ze dvou extrémně těžkých zápasů jsme získali šest bodů, v to jsme snad ani nemohli doufat. Na úvodní šňůru proher jsme dokázali navázat stejně dlouhou sérií výher a věřím, že jí příští týden doma se Zlínem ještě protáhneme.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Začali jsme v prvním setu trochu ospale, než jak jsme si představovali. Pak jsme se ale zvedli a po zvládnuté koncovce prvního setu jsme hráli kvalitně až do konce. Myslím si, že jsme Liberec dnes přehráli kvalitním servisem a jsem rád, že jsme vyhráli.“

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): „Gratuluji domácím k vítězství.“

Michal Nekola(kapitán VK Dukla Liberec): „Dneska domácí vyhráli zaslouženě. Tlačili nás celý zápas servisem a hráli i výborně na ztrátu i přesto, že jsme je někdy dostali do potíží, tak si to uhráli. Dneska zaslouženě zůstali tři body na Vodolce.“


AERO Odolena Voda - VK Dukla Liberec 3:0
AERO sestava Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, libera Kop a Hadrava
Střídali Holčík
Dále připraveni Shaker, Vachoušek, Jachnicki, Horák
Nejvíce bodující Hladík 15 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY VK Dukla Liberec
48 % útok 45 %
11 blok 6
49 % příjem 31 %
6 esa 3
AERO Odolena Voda HRÁČI VK Dukla Liberec
Útok
80 % Taylor Štokr 60 %
50 % Demar L. Veselý 60 %
50 % Vanags Krajčovič 50 %
Blok
3 Holubec Krajčovič 2
3 Hladík Veselý 1
2 Demar L. Štokr 1
Servis
2 Démar M. Krajčovič 1
1 Demar L. Šulista 1
1 Vanags Suda 1
Přijem
60 % Hadrava Šulista 44 %
54 % Vanags Kriško T. 39 %
53 % Demar L. Shafranovich 20 %