I ve třetím utkání jsme byli na Budějovice krátký a končí nám sezóna

24.03.2023 Zápas


VK České Budějovice

3:0

(17,18,23)

AERO Odolena Voda

Ve třetím čtvrtfinálovém utkání jsme zajížděli znovu do Českých Budějovic odvracet konec sezóny. Bohužel nám Jihostroj nic nedovolil, a proto končí série hned po třech utkáních.

Úvod zápasu byl ze strany domácího Jihostroje velmi povedený, když velmi rychle vedl o šest bodů. Začalo se pak ale ztrátovat a rozdíl se prakticky držel až do úplného konce setu - 1:0.

Do druhého setu se vstoupilo vyrovnaně, ale jedna série na podání domácích znamenala zase jejich náskok o tři až čtyři body. AERO se sice snažilo, ale konec setu patřil jasně domácímu Jihostroji, který už tak vedl dvousetovým rozdílem - 2:0.

I do třetího setu se vstoupilo vyrovnaně, ale znovu série na podání, tentokrát Michálka, znamenala bodové odskočení. Hráči AERA již neměli co ztratit a vyšponovali se k poslednímu náporu a snaze s utkáním něco udělat. Začali tlačit na Jihostroj a bodový náskok domácích pomalu stahovat. Přišlo to ale příliš pozdě. Domácí měli dvě šance na ukončení zápasu, první AERO odmítlo, druhou už domácí Sedláček proměnil - 3:0.

České Budějovice tak po třech výhrách 3:0 postupují do semifinále letošního ročníku UNIQA volejbalové extraligy mužů. kde jejich soupeřem bude Dukla Liberec.

Marek Šulc (kapitán Aero Odolena Voda): Gratuluju Jihostroji k postupu, určitě si to zasloužil víc než my. Bohužel jsme v této sérii nezískali ani set, což mě trochu mrzí, protože jsme si to možná za nějaké chvíle zasloužili. Od Českých Budějovic to byl možná nejlepší výkon v sérii. Nám celou sérii nešel servis, můžeme litovat hlavně prvních setů v prvních dvou zápasech. Děkujeme všem fanouškům z Odolky, kteří nám přijeli fandit až do Budějovic.“

Marcin Krys (trenér Aero Odolena Voda): „V prvních dvou zápasech byly Budějovice lepší na příjmu i servisu, a to si myslím, že rozhodlo čtvrtfinále play-off. Gratulujeme vítězům. My máme na čem pracovat a doufám, že v dalších sezonách konečně Odolka porazí Budějovice (úsměv).“

Děkujeme všem fanouškům AERA v hale i na volej.tv za vaší podporu!

Končíme tak sezónu na konečném 6. místě!

 

VK České Budějovice - AERO Odolena Voda 3:0
AERO sestava Carmody, Chevalier, Šulc, Ferraro, Chancy, Svoboda, libero Ježek
Střídali Cukur, Hladík, Horák
Dále připraveni Hadrava, Toman, Jachnicki
Nejvíce bodující Svoboda 11 bodů
VK České Budějovice TÝMY AERO Odolena Voda
54 % útok 34 %
8 blok 6
58 % příjem 33 %
6 esa 4
VK České Budějovice HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
83 % Ondrovič Svoboda 50 %
62 % van Schie Hladík 42 %
60 % Stoilovič Ferraro 33 %
Blok
4 Ondrovič Ferraro 2
1 Polák Carmody 2
1 Stoilovič Chevalier 1
Servis
3 Giraudo Svoboda 1
2 Michálek Chevalier 1
1 Ondrovič Ferraro 1
Přijem
69 % Stoilovič Svoboda 35 %
67 % Michálek Ježek 35 %
33 % Kryštof Šulc 33 %