Na České Budějovice AERO nestačilo a prohrálo 3:0

VK Jihostroj České Budějovice

3:0

(18,18,14)

AERO Odolena Voda

Čtvrtý zápas v sedmi dnech čekal na AERO v Českých Budějovicích. Domácí Jihostroj potvrdil roli favorita a AERO nemělo na domácí žádnou zbraň. Vyhráli tak zcela zaslouženě 3:0.

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný. AERO chvíli vedlo, ale po domácím oddechovém čase se stav a vývoj prvního setu otočil. Domácí hráli trpělivě a častými shozenými balony připisovali body. Do koncovky se domácí dostali s vedení o pět bodů a set se nezdramatizoval - 1:0.

Ve druhém setu se začalo podobně, jako set předešlý skončil. Domácí hráli svou trpělivou hru, s kterou si vytvořili mírný náskok. V polovině setu se i díky obraně na síti a v poli dostali do pětibodového vedení, na které už AERO nenašlo odpověď a set plynul znovu z radosti domácích k jejich výhře - 2:0.

Třetí set byl v režii domácích. AERO zamíchalo sestavou, a i když se na chvilku stav vyrovnával, od poloviny setu to byli znovu domácí, kteří udávali tempo hry. Domácí si došli v poklidu po celkové vítězství - 3:0.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Rád bych pogratuloval domácím, vyhráli naprosto zaslouženě. Přehráli nás ve všech činnostech od servisu po obranu. Nám se nedařilo vůbec na útoku ani na příjmu. Domácí mají tři body zaslouženě, my jsme bohužel neměli šanci tady něco uhrát.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Budějovice nás přehrály. My jsme hráli jen do stavu 10:9. Pak jsme to vyhodnotili tak, že dáme raději šanci ostatním hráčům a připravíme se na pondělní utkání. Doufám, že i Budějovice ušetřily síly a budou hrát dobře v Beskydech.“

Na AERO nyní čeká pondělní televizní dohrávka 15. kola, kdy od 19:40 přivítá SK VOLEJBAL Ústí nad Labem.

Autor: Dan Kubát

VK Jihostroj České Budějovice - AERO Odolena Voda 3:0
AERO sestava Horák, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, libera Kop a Hadrava