Novými hráči AERA se stali Tomáš Pajma a Daniel Hykš

04.02.2015 Klub

V poslední možný den přestupů a před uzávěrkou soupisek se podařilo vedení AERA získat dva hráče na přestup – blokaře Tomáš Pajmu a univerzála Daniela Hykše.

Oba přicházejí z Příbrami, Daniel rovnou na přestup, u Tomáše bylo potřeba ukončit hostování z ČZU Praha a následně dojednat s tímto klubem přestup. Vše se podařilo včas a Tomáš se již hlásil k prvnímu tréninku s novým týmem právě na pátečním předzápasovém tréninku. Oba dva hráči odcestovali na utkání do Ostravy.

Oba hráči v utkání dostali prostor, Tomáš Pajma dokonce v základní sestavě. Věřme, že oba dva hráči budou pro AERO posilou pro další zápasy a snad i do vysněného play-off.

Vizitky hráčů:

Tomáš Pajma

Blokař, narozený 30.7.1989,  začal hrát volejbal v Ervěnicích, odkud se v roce 2007 dostal do Prahy do USK. O rok později přestoupil do ČZU Praha, kde hrál až do loňské sezóny. V probíhající sezóně hostoval v Příbrami, nyní přestoupil do AERA. V probíhající sezóně mu patří 6.místo mezi všemi hráči extraligy v počtu bloků (44) a ztrácí jen 6 na vedoucího karlovarského Szczerbaniuka.

Daniel Hykš

Univerzál, narozený 24.8.1987, byl poprvé registrovaný v ČZU Praha a ve výčtu družstev, za které hrál můžeme najít kluby USK Praha, Kladno, Slaný, Prosek, Benátky n/J, Ústí n/L a Příbram. V minulém ročníku táhl Ústí nad Labem za záchranou, byl devátým nejlépe bodujícím hráčem celé extraligy. I to mu jistě pomohlo, že tehdejší trenér Dvořák, který nyní trénuje Příbram, si ho vzal s sebou právě do Příbrami.