Po velkém boji nakonec odjíždíme z Ostravy bez bodu

10.01.2021 Zápas


VK Ostrava

3:1

(14,-22,23,23)

AERO Odolena Voda

V 17. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů zajíždělo AERO do Ostravy. Souboj o šesté místo nabídl velmi bojovný volejbal z obou stran, ale nakonec se ze tří bodů radovali domácí Ostravané po výhře 3:1.

Začátek utkání patřil domácím hráčům, kteří svým servisem a následným útokem navyšovali svůj náskok. Hned od začátku tak bylo AERO pod tlakem domácího servisu. Po vystřídání se hra trochu vyrovnala, ale na domácí to nemohlo stačit - 1:0.

Od druhého setu už ale začala napínavá podívaná až prakticky do konce zápasu. AERO vedlo ve druhém setu o tři body, ale domácí v polovině setu vyrovnali a začala přetahovaná o každý bod. V konci bylo AERO důslednější a nakonec set vyhrálo o tři body - 1:1.

I třetí set byl velmi vyrovnaný. Od začátku se jeden tým držel druhého, ale v polovině setu se domácím podařilo odskočit. AERO se nevdalo a za stavu 24:19 pro domácí dokázalo stahovat jeden setball za druhým. Mělo i bodovku na vyrovnaní, ale míč letěl jen těsně do autu, a domácí vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem a ujali se znovu vedení - 2:1.

Čtvrtý set byl opět velmi vyrovnaný. Chvíli vedlo AERO, chvíli zase domácí Ostravané. I přes velkou snahu obou týmů odskočit, ani jednomu se to nepovedlo a musela rozhodovat koncovka. V té měli více štěstí domácí, kteří tak vyhráli - 3:1.

Ostrava tak přeskočila AERO na šestém místě tabulky.

NA AERO teď dále čeká domácí zápas s Brnem. Zápas se odehraje v sobotu 16. ledna od 18:00.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Gratuluji domácím. Je to pro ně důležité vítězství a pro nás velká škoda. Po prvním setu jsme se zvedli, bohužel to na body nestačilo. Od třetího setu nás domácí opět přehráli.“  

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „První set byl z naší strany hodně špatný. Pak to bylo absolutně vyrovnané utkání. Ostrava byla agresivnější, a proto vyhrála. Technicky se našim hráčům dá něco vytknout, ale bojovali příkladně až do konce. Jsme zklamáni, že jsme nezvládli dvě koncovky.“

Foto: Jaroslav Obsadný


VK Ostrava - AERO Odolena Voda 3:1
AERO sestava Horák, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, libera Kop a Hadrava
Střídali Taylor, Svoboda, Jachnicki
Dále připraveni Kotrch, Vachoušek, Holčík
Nejvíce bodující Hladík 16 bodů
VK Ostrava TÝMY AERO Odolena Voda
40 % útok 37 %
15 blok 12
62 % příjem 35 %
9 esa 1
VK Ostrava HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
58 % Dvořák Svoboda 50 %
50 % Sedláček Vanags 50 %
44 % Kotas Holubec 40 %
Blok
5 Sedláček Holubec 4
3 Kotas Horák 4
3 Janků Hladík 2
Servis
3 Jambor Démar M. 1
3 Kotas
2 Janků
Přijem
76 % Janků Kop 45 %
54 % Ihnát Vanags 40 %
46 % Sobczk Svoboda 35 %