Po vyrovnaném boji s Prahou bereme 1 bod

15.11.2020 Zápas


AERO Odolena Voda

2:3

(22,-25,-28,26,-13)

VK Lvi Praha

Po covidové pauze se AERO představilo v domácí hale, která bohužel zela prázdnotou. Jako soupeř přijeli Lvi z Prahy, a to v rámci 10. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů.

Začátek zápasu byl z obou stran velmi vyrovnaný a bylo vidět, že se dlouho nehrálo. Přes polovinu setu se Pražané dostávali do tříbodového vedení, ale domácí AERO bojovalo a v koncovce se dostalo samo do vedení, když donutilo Pražany k chybám v útočné fázi - 1:0.

I druhý set byl velmi vyrovnaný, oba týmy se přetahovaly ve vedení. V polovině setu se stále hrál vyrovnaný volejbal a blížila se koncovka. AERO si jako první vybojovalo setball, ale bohužel ho neproměnilo. Hosté se pak dostali do vedení a nakonec i svůj setball uhráli - 1:1.

Třetí set pokračoval s vyrovnaným volejbal, byl to boj o každý bod. Oba týmy se držely jeden druhého. Set plynul znovu do vyrovnané koncovky a znovu se jako první dostalo AERO k možnosti ukončení. Ani tento pokus nevyšel a Praha ukončila set ke své spokojenosti přímým bodem z podání - 1:2.

Do čtvrtého setu vstoupili hráči Prahy s jednobodovým vedením po červené kartě, domácí hráče to naburcovalo a dostalo se od začátku až do čtyřbodového vedení. V polovině setu se Pražané dotáhli a znovu se bojovalo o každý bod. Jak už bylo zvykem, o vítězi musela rozhodnout až koncovka. V té nakonec bylo AERO důraznější a srovnalo sta setů - 2:2.

Zkrácený pátý set začalo dvoubodovým vedením AERA, ale změna stran proběhla při jednobodovém vedení Lvů. Pražané si vybojovali i důležitý odskok o dva body a zápas se prakticky doztrátoval ke spokojenosti hostů - 2:3.

Děkujeme všem fanouškům za sledování zápasu a jejich podporu!

Příští zápas sehraje AERO znovu doma, a to v pátek od 18:00 s Příbramí. Hned další den zajíždí AERO k dalšímu středočeskému derby na Kladno. 

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Mrzí mě, že jsme dnes nezvládli zlomit sérii proher, ale zase na druhou stranu máme za sebou dobrý zápas, od kterého se snad už odpíchneme a příští zápas zvládneme. Je důležité, že po nepovedeném zápase v Ústí a následné dlouhé pauze jsme si dokázali, že hrát umíme, a můžeme si do budoucna věřit.“

Martin Kop(trenér AERO Odolena Voda): „Po měsíci hodně dlouhé a vyrovnané utkání. Myslím si, že jsme nebyli o tolik horší, ale vyhrát může jen jeden. Jsme rádi, že jsme po měsíci mohli hrát a zjistit, že už ani karty nejsou v karanténě.“

Jiří Král(kapitán VK Lvi Praha): „Jsem hrozně rád za vítězství, které je na půdě Vodolky hrozně cenné.  Jsem i rád za podaný výkon po covidové pauze, který byl hodně nejistý a vůbec jsem nevěděl, jak do zápasu nastoupíme my, jak Vodolka, ale bojovali jsme až do konce zápasu, všechny míče byly vyrovnané, byly tam vidět nějaké nervozity a chyby z obou stran, ale jak jsem už řekl, vyrovnané utkání a jsem rád, že jsme vítězství urvali na svou stranu.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Já si myslím, že na to jaká byla pauza, to byl super zápas, vyrovnaný. My jsme čekali, že to dneska bude těžké, bylo těžké dát balon na zem. Myslím si, že se obrany na obou stranách překonávaly, takže my jsme byli dneska jen o kousíček šťastnější. Spravedlivá by byla remíza fotbalová, abychom každý měli stejný počet bodů, ale to nejde a my, protože jsme byli šťastnější, tak vezeme dva do Prahy - tady z Vodolky - a my víme, že tady je to vždycky strašně těžké, takže jsme za to rádi.“

foto: Václav Kohelka

AERO Odolena Voda - VK Lvi Praha 2:3
AERO sestava Vanags, Taylor, Hladík, Demar L., Holubec, Démar M., libero Kop
Střídali Vachoušek, Horák, Holčík
Dále připraveni Shaker, Hadrava, Kotrch, Jachnicki
Nejvíce bodující Hladík 30 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY VK Lvi Praha
48 % útok 44 %
19 blok 8
45 % příjem 43 %
6 esa 6
AERO Odolena Voda HRÁČI VK Lvi Praha
Útok
69 % Holubec Špulák 54 %
54 % Taylor Mihajlovič 51 %
45 % Hladík Paták 41 %
Blok
6 Holubec Nedeljkovič 6
5 Hladík Špulák 2
4 Taylor
Servis
3 Démar M. Špulák 2
2 Hladík Mihajlovič 2
1 Holubec Nedeljkovič 1
Přijem
49 % Vanags Paták 52 %
46 % Kop Havlas 47 %
32 % Demar L. Skakič 47 %