Pohledem hráče: Hodnocení uplynulého týdne pohledem Martina Hladíka

24.11.2019 Klub

Pokračujeme v rubrice Pohledem hráče, ve které Vám nyní přineseme pohled našeho kapitána Martina Hladíka, který svým pohledem popíše poslední týden.

"Zdravím všechny příznivce Odolského volejbalu. Dovolte, abych Vám zpříjemnil neděli a pohledem z kapitánského můstku Vám stručně přiblížil dění v týmu mezi vítěznými zápasy s Duklou a včera v Karlových Varech.

Náš pracovní týden začal klasicky v pondělí večer, kdy jsme se nejprve sešli ke zhodnocení úspěšného zápasu s Libercem, na kterém možná zdánlivě nebylo po výhře 3:1 co vytknout, ale zároveň ono vždycky je co vytknout, takže se trošku vytýkalo, trošku chválilo, ale po pár minutách jsme hodili tento zápas za hlavu a začali se soustředit na další práci, která nás teprve čekala. První hodina tréninku se k nelibosti družstva nesla ve znamení posilování a práce s medikama. Poté se členové základní šestky, která dva dny předtím nechala na hřišti téměř vše, a mládě Jachňa, kterej zase nechal úplně všechno na střídačce (dokonce i s mikinou a láhvema), odebrala do nejmenovaného wellnes centra na regeneraci. Zde není problém v nějaké zakázané reklamě či propagaci, ale v tom, že to máme v Hotelu Step rádi a nechceme, aby ste se tam od zítřka večer všichni hrnuli a my museli stát frontu na saunu.

Takže v pondělí jsme si ještě užili trochu srandy a dobré nálady, ale od úterního rána už nás čekala ta pravá řehole. Nejprve dvojkombinace v podání servisu a posilovny na dopoledním tréninku pro "profi" hráče týmu a následně večerní volejbalový trénink už za účasti studentů a dopoledne pracujících. 

Stejně to probíhalo ve středu i ve čtvrtek, takže tady nebylo moc zajímavých věcí k popsání, kterýma bych Vás zatížil. Snad jen zmínka o tom, že se nás kouč po třech výhrach v řadě rozhodl odměnit o poznání větší dávkou běhání, skákání a těžší posilovnou. Takže člověk chvilku nevěděl, jestli je uprostřed sezóny, uprostřed kondiční přípravy před danou sezónou, ve válce, nebo jestli se mu to všechno jenom nezdá. Jak se ukázalo následně, nezdálo, takže jak jsme se nadřeli my na palubovce, tak se naše fyzio holky nadřely s náma na terapiích, aby nás daly alespoň jakž takž zpátky dohromady.

Ale všechno jednou končí a pro nás tahle větší míra zátěže skončila pátkem, kdy klasicky probíhají válečné porady na den následující a tréninky jsou drobátko lehčího rázu. Na tom se nic neměnilo ani tentokrát, což se hodilo, protože místy už se v šatně schylovalo k povstání a vzhledem k tomu, že kouč sám by nás přepral všechny, byť nás je 15 (s Jiříkem na baru dokonce 16 a půl), bylo dobře, že jsme si něco takovýho mohli odpustit.

Já osobně bych to viděl následovně..lodivod našeho týmu se nechal inspirovat úspěchem hokejové Komety z před pár let, kdy tým v polovině sezóny obětoval pár zápasů a výsledků kvůli práci na fyzičce pro budoucí úspěch v náročném závěru sezóny, což se nakonec ukázalo jako geniální tah. Nicméně my se rozhodli trenéra přechytračit, na nic nečekat a uspět okamžitě. 

Né, nechci to nijak zlehčovat, jsem strašně rád, že se nám včera podařilo odehrát v Karlovarsku vyrovnané utkání a dokonce tam zvítězit. Letos tam žádný tým ještě nezískal ani set, o to je naše výhra cennější, ale stále jsme teprve na začátku. 

Vím, že se nic nemá přeceňovat a rozhodně nechci, abychom se uspokojili a usnuli na vavřínech, ale zároveň musím klukům poděkovat za práci, jakou od začátku sezóny odvádí. Myslím, že všechny naše vítězství jsou zasloužený, a že se nám tvrdá práce vyplácí :) Teď hlavně, aby nám to vydrželo. 

Na závěr dovolte, abych Vás pozval na příští sobotu na další domácí utkání, ve kterém nás čeká Brno. Slibuji, že pro další dobrý výsledek uděláme maximum 

PS: Kdo by měl přes týden málo práce a hodně času, tak ať dorazí do Prahy na pohárové utkání se Lvama z Lužin. 

Hezkou neděli a následně i celý pracovní týden přeje Hladina."