Porážíme Kladno v derby 3:1!

17.12.2022 Zápas


AERO Odolena Voda

3:1

(25,-22,20,18)

Kladno volejbal cz

V 16. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů jsme ve středočeském derby přivítali Kladno volejbal cz a vrátili jsme mu porážku z prvního zápasu. S Kladnem jsme vyhráli 3:1.

Úvod utkání byl z obou stran vyrovnaný, ale domácí si vybojovali tříbodové vedení díky dobrému servisu. Kladenští se však drželi hráčů AERA s v polovině setu se dotáhli. Do koncovky šlo AERO jen s jednobodovým vedením, ale znovu si pomohlo servisem a set ukončilo - 1:0. 

Druhý set začal také vyrovnaně, ale v mírném vedení byli po většinu času hosté. Bodově se nepodařilo ani jednomu týmu zaznamenat bodovou sérii, a tak stav byl stále otevřený na obě strany. Do koncovky šli tentokrát hosté s jednobodovým vedením a také si pomohli servisem, když v úplném konci setu zaznamenali přímé body - 1:1.

I třetí set měl vyrovnaný začátek, ale domácí se dostali díky zlepšené obraně na síti i v poli do tříbodového vedení. Kladenští rychle srovnali díky bodovým situacím, ale AERO si znovu náskok vzalo zpět. Vývoj setu sliboval napínavou koncovku, ale nakonec tomu tak nebylo, když jí opanovali domácí hráči, kteří se tak znovu v zápase ujali vedení - 2:1.

Nástup do čtvrtého setu, ten byl plně v režii Honzy Svobody, který servisem držel pod velkým tlakem hráče Kladna. Skóre bylo 6:0 a až pak teprve získali hosté první bod po chybě bloku a doteku sítě. AERO s vědomím náskoku drželo soupeře pod sebou na dostatečném odstupu. Kladenští sice nic nevzdávali, ale domácí AERO hrálo dobře a bez větších problémů připisovalo body na svou stranu. Zápas se dohrál ke spokojenosti domácích fanoušků k vítězství AERA - 3:1.

Děkujeme všem fanouškům za skvělou podporu!

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda): „Já jsem samozřejmě moc rád tři body, dneska si jich moc cením. V prvním setu jsme sice tlačili servisem, ale myslím si, že jsme nehráli tak, jak bychom chtěli hrát. Třetí a čtvrtý set už asi ano a za nás důležité tři body. Už se musíme chystat na další zápas v Benátkách.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Nebyl to dneska krásný volejbal, máme dobrý pocit ze třech bodů, ale tým má na lepší hru. Důležité jsou však tři body. Stále je na čem pracovat a připravujeme se na další zápas v Benátkách. Děkujeme fanouškům za skvělou podporu.“

Na hráče AERA teď v týdnu čeká další středočeské derby, tentokrát se představí ve čtvrtek 22. prosince od 18:00 na palubovce Benátek nad Jizerou.

foto: Miroslav Zigo

 

 

AERO Odolena Voda - Kladno volejbal cz 3:1
AERO sestava Svoboda, Carmody, Hladík, Šulc, Horák, Chancy, libero Ježek
Střídali Chevalier, Ferraro
Dále připraveni Hadrava, Toman, Jachnicki, Cukur
Nejvíce bodující Šulc 20 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Kladno volejbal cz
56 % útok 51 %
10 blok 10
43 % příjem 39 %
12 esa 8
AERO Odolena Voda HRÁČI Kladno volejbal cz
Útok
100 % Horák Kajanica 80 %
67 % Svoboda Grozer 73 %
57 % Carmody Hýský 59 %
Blok
3 Horák Špulák 4
3 Svoboda Kyjanica 2
2 Carmody Hýský 2
Servis
4 Svoboda Hýský 3
4 Carmody Grozer 2
2 Šulc van Solkema 2
Přijem
55 % Šulc Hýský 50 %
45 % Svoboda Kraffer 45 %
38 % Ježek Grozer 32 %