Postupujeme do čtvtfinále Chance Českého poháru ve volejbale mužů po vítězství nad Brnem 3:0

24.11.2022 Zápas


AERO Odolena Voda

3:0

(12,12,30)

Volejbal Brno

Ve 3. kole Chance Českého poháru ve volejbale mužů jsme přivítali Volejbal Brno. První dva sety AERO dominovalo, ale ve třetím vedli hosté již o šest bodů, ale domácí bojovnost poslala set do napínavé koncovky, kterou nakonec ukončil přímým bodem z podání Martin Chevalier.

Hned od úvodu zápasu bylo patrné, že hráči AERA nic nepodcenili a šli si tvrdě za svým. Skvělým servisem a následnou obranou dokázali rozdíl ve skóre stále navyšovat a nakonec se rozdíl zastavil až na 13 bodech - 1:0. 

Druhý set byl jako přes kopírák. Od začátku si domácí hráči budovali náskok, který v konci setu navyšovali a znovu byl rozdíl třináctibodový - 2:0.

Třetí set už začal více vyrovnaně, hosté z Brna vedli o tři body a náskok si drželi. V koncovce na tabuli svítilo skóre 16:23, ale to nic neznamenalo. AERO skvělou obranou a následnými útoky stahovalo bod za bodem, až bylo vyrovnáno a začala napínavá koncovka. V ní se oba týmy přetahovaly o vedení, až nakonec zápas ukončil přímým bodem z podání Martin Chevalier - 3:0.

Děkujeme všem divákům za podporu! AERO postupuje do čtvrtfinále Chance Českého poháru ve volejbale mužů. Příštího soupeře určí až lednový los.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda): „Chtěl bych poděkovat Martinovi Chevalierovi za jeho poslední eso. Samozřejmě jsem rád za vítězství, děkujeme fanouškům, kteří přišli, i když to byl čtvrteční zápas. První dva sety jsme hráli dobře, soustředěně, soupeř nám sice pomáhal, ale stále jsme ho drželi pod neustálým tlakem. Ve třetím setu jsme začali hrát blbě, soupeř se chytil a naštěstí jsme koncovku zvládli v náš prospěch.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Těší nás postup do čtvrtfinále a myslím si, že jsme měli první dva sety pod kontrolou. Určitě musíme pracovat na tom, abychom neztráceli v jednom postavení čtyři body v řadě. Zase se potvrdilo, že je to stále o nás a naší hře. Těší mě, že z výsledku, kdy prohráváme 16:23 jsme schopní skóre vyrovnat, bojujeme až do konce a set vyhrajeme. Dneska to byla dobrá týmová spolupráce a děkujeme divákům za dnešní podporu.“AERO Odolena Voda - Volejbal Brno 3:0
AERO sestava Chavelier, Carmody, Hladík, Šulc, Horák, Chancy, libera Ježek a Hadrava
Střídali Toman, Cukur, Jachnicki
Dále připraveni Shaker, Svoboda, Ferraro
Nejvíce bodující Chevalier 12 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Volejbal Brno
45 % útok 33 %
10 blok 5
36 % příjem 43 %
10 esa 6
AERO Odolena Voda HRÁČI Volejbal Brno
Útok
89 % Carmody Kočvara 100 %
50 % Toman Crins 100 %
47 % Chevalier Janků 33 %
Blok
2 Carmody Crins 1
2 Horák Janečka 1
1 Chevalier Bukáčel 1
Servis
4 Šulc Crins 3
3 Chevalier da Silva 2
2 Hladík Jirásek 1
Přijem
67 % Šulc Zmrhal 71 %
50 % Jachnicki Janků 54 %
33 % Ježek Kop 30 %