Proti Ústí nad Labem vítězíme 3:1 a zapisujeme důležitou výhru

06.01.2024 Zápas


AERO Odolena Voda

3:1

(20,17,-23,22)

SKV Ústí nad Labem

V 16. kole ČEZ volejbalové extraligy mužů jsme přivítali Ústí nad Labem. Klasický souboj o dálnici D8, jak je tento zápas nazýván, přinesl čtyři sety a domácí spokojenost z výhry 3:1.

Hned od úvodu utkání se domácím hráčům dařilo na servisu, kterým dokázalo odtlačit přípravu útoku Ústí dál od sítě a AERO skvěle bránilo na síti i v poli. V polovině seru stále vedli domácí hráči, oba týmy v této části výborně ztrátovaly. Do koncovky však šlo AERO s pětibodovým vedením, a právě rozdílem pěti bodů AERO úvodní sadu vyhrálo - 1:0.

I do druhého setu trochu lépe vstoupilo domácí AERO, které vedlo, ale rozdíl nebyl nikterak velký. V polovině setu se nůžky mezi týmy ve skóre ještě více rozevřely. Domácí hráli trpělivě a set se bez větších potíží pro AERO dohrál - 2:0.

Třetí set byl velmi vyrovnaný. Obrany na obou stranách převládaly nad útoky a bylo vidět hodně dlouhých výměn. Před koncem setu se ve vedení oba týmy střídaly. Jako první se k setballu dostali hosté z Ústí, a také hned první proměnili. To byl útok domácího Svobody z těžké pozice zablokovaný - 2:1.

Do čtvrtého setu měli znovu domácí lepší vstup a velmi rychle vedli o čtyři body. V polovině setu se hosté dotáhli a začal velký boj o každý bod. I když byli domácí stále ve vedení, hosté se přibližovali a AERO tlačili. Nakonec domácí set dotáhli k vítěznému konci. Poslední bod zaznamenal domácí kapitán Matyáš Démar přímým bodem z podání - 3:1.

AERO tak vyhrálo ve skvělé atmosféře zaplněné haly 3:1 a zapsalo další velmi důležité vítězství.

Děkujeme všem fanouškům za skvělou podporu!

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Matyáš Démar (kapitán AERO Odolena Voda): „Dneska to je super vítězství za tři body ve skvělé atmosféře. Jsme rádi, že jsme poděkovali našim fanouškům vítězstvím. Makáme dál.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Jsem rád, že máme tři body, myslím si, že jsme měli zápas pod kontrolou. Trošku škoda ve třetím setu, kdy jsme v jednom postavení ztratili pár bodů, ale vrátili jsme se do své hry. Myslím si, že jsme si teď více jistí po těch zápasech, budeme pracovat dál a bojovat v každém zápase.“

AERO nyní čeká dvojzápas s týmem Dukly Liberec. Nejprve v sobotu 13. ledna od 18:00 na palubovce Liberci v rámci 17. kola ČEZ volejbalové extraligy mužů, poté ve čtvrtek 18. ledna od 18:00 v domácí hale ve čtvrtfinále Chance českého poháru mužů.

Fotografie: Miroslav Zigo

 

AERO Odolena Voda - SKV Ústí nad Labem 3:1
AERO sestava Svoboda, Blumbergs, Kern, Chevalier, Kerkvliet, Démar, libero Hadrava
Střídali Hladík, Šulc, Carabali
Dále připraveni Valko, Melichar, Ježek, Jachnicki
Nejvíce bodující Kern 17 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY SKV Ústí nad Labem
60 % útok 50 %
7 blok 11
44 % příjem 37 %
12 esa 6
AERO Odolena Voda HRÁČI SKV Ústí nad Labem
Útok
89 % Blumbergs Benitez 83 %
75 % Kerkvliet Suhan 67 %
61 % Kern Hýský 47 %
Blok
2 Blumbergs Suhan 4
2 Démar Benitez 2
1 Kerkvliet Hulpach 2
Servis
4 Chevalier Hulpach 2
4 Svoboda Pliasetskyi 1
3 Démar Hýský 1
Přijem
67 % Svoboda Fišer 54 %
48 % Hadrava Kořínek 36 %
32 % Chevalier Hýský 25 %