První přípravné zápasy - 4 výhry a 1 prohra

29.08.2022 Klub

Od čtvrtka do soboty sehráli hráči AERA 5 přípravných zápasů s bilancí 4 výher a 1 prohry.

Nejprve se odehrál přípravný zápas v domácí hale se Lvi Praha ve čtvrtek 25. srpna, kde se na obou stranách hrál velmi pěkný volejbal a všechny 4 sety byly velmi vyrovnané od začátku až do konce. AERO vyhrálo 3:1 (-23,22,22,18).

V pátek a sobotu se pak odehrál turnaj v Liberci, kde se postupně utkalo AERO se slovenskou Myjavou, která může být soupeřem mužstva v CEV Challenge Cupu, dále s Ústím nad Labem, Příbramí a na závěr s domácí Duklou. 

Zápas s Myjavou proti nadšeně hrajícímu mládí AERO zvládlo ve dvou setech, kdy nedalo soupeři moc šancí, v posledním se již hrál více vyrovnaný volejbal a právě to nadšení a nebojácnost rozhodla v konci setu o snížení porážky z pohledu soupeře na 1:2.

Ve druhém pátečním zápase se AERO utkalo s Ústím nad Labem, které ještě není kompletní. I zde byla vidět herní převaha a zápas vyhrálo AERO přesvědčivě 3:0.

V sobotním programu se AERO nejprve utkalo s Příbramí, kde oba týmy byly vyrovnané, ale přeci jen o kousek zahrálo lépe AERO a vyhrálo 2:1. 

V úplně posledním zápase turnaje se utkalo AERO s domácí Duklou. V prvním setu byl stav do polovinu vyrovnaný, pak se ale domácí utrhli na servisu a rozdíl ve skóre začal narůstat. Od začátku druhého setu byl k vidění perfektní a vyrovnaný volejbal, který se vždy v setech rozhodl až v úplné koncovce. Bohužel pro AERO, oba set vyhráli domácí poměrem 26:24.

AERO tak skončilo na libereckém turnaji na 2.místě s bilancí 3 výher a 1 porážky. Všechny zápasy se hrály na 3 hrané sety.

Hodnocení trenéra Marcina Kryśe:

"V této fázi jsem spokojený s tím, co jsme předvedli ve sparingu s českou dvojkou a na turnaji v Liberci. Všichni hráči měli možnost se na hřišti ukázat, což je pro mně velmi důležité. Prvky, na kterých pracujeme na trénincích, se snažíme přenést i do zápasu. Je před námi ještě hodně práce, ale myslím, že vše jde správným směrem."

Konečné pořadí turnaje:

  1. Dukla Liberec 
  2. AERO Odolena Voda 
  3. Příbram
  4. Myjava
  5. Ústí nad Labem

Hráči AERA se v tomto týdnu utkají ve čtvrtek s českou reprezentací U20 v Hradci Králové a v pátek potom od cca 14:45 doma s Kladnem.

Zdroj fotografií: klub + facebook.com/vkdukla