První zápas 3. kola ČP se AERU vůbec nepovedl

03.02.2021 Zápas


AERO Odolena Voda

0:3

(-24,-19,-15)

SK VOLEJBAL Ústí nad Labem

AERO přivítalo tým Ústí nad Labem, se kterým se utkalo v prvním zápase Českého poháru o postup do závěrečného Final 8, který se odehraje v Karlových Varech ve dnech 19.-21.2.2021.

Úvod zápasu byl z obou stran a vyrovnaný a často se ve vedení oba týmy střídaly. Set pokračoval stále za vyrovnaného stavu až do koncovky, do které vstupovali s jednobodovým vedením domácí hráči. Hosté si ale díky bodovým situacím dokázali získat dva setbally. První AERO odvrátilo a povedlo se odvrátit i druhý díky bodovému bloku. Nicméně hosté si vybojovali další a ten už proměnili - 0:1.

I druhý set sice začal vyrovnaně, ale v mírném dvoubodovém vedení byli hosté. AERO se přeci jen dostalo v polovině setu do vedení, ale hosté díky dlouhé šňůře na podání, kdy skvěle bránilo na síti i v poli, získali vysoký náskok, který už domácí nedokázali zvrátit - 0:2.

Do třetího setu domácí trenér obměnil sestavu, a na hře AERA to bylo znát. Hosté trpělivě navyšovali svůj náskok, naopak domácí se trápili prakticky ve všech činnostech. Set nemohl dopadnout jinak, než výhrou hostů, kteří tak vyhráli i celý zápas - 0:3.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Nemáme se na co vymlouvat, dneska to bylo od nás fakt hrozný. Ústí hrálo dobře a k ničemu nás nepustilo, gratuluji soupeři k vítězství.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Z naší strany to nebyl výkon, který odpovídá hře extraligového mužstva. Hráči neberou peníze za to, že dochází na tréninky, ale za to, jak se prezentují na hřišti při zápase. Měli by se nad sebou zamyslet.“

AERO Odolena Voda - SK VOLEJBAL Ústí nad Labem 0:3
AERO sestava Svoboda, Horák, Démar M., Vanags, Holubec, Hladík, libera Kop a Hadrava
Střídali Taylor, Holčík, Shaker, Vachoušek, Jachnicki
Dále připraveni Kotrch
Nejvíce bodující Taylor 9 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY SK VOLEJBAL Ústí nad Labem
32 % útok 52 %
10 blok 9
40 % příjem 47 %
4 esa 7
AERO Odolena Voda HRÁČI SK VOLEJBAL Ústí nad Labem
Útok
80 % Holubec Beer 75 %
67 % Taylor Parraguirre 63 %
38 % Vanags Šmídl 48 %
Blok
4 Taylor Beer 2
3 Svoboda Bartůněk 2
2 Vanags Šmídl 2
Servis
2 Démar M. Šmídl 3
1 Hladík Bartůněk 3
1 Taylor Tibitanzl 1
Přijem
50 % Vanags Kořínek 53 %
40 % Kop Parraguirre 44 %
36 % Svoboda Bornemann 43 %