S Beskydy jsme prohráli 3:1

26.01.2021 Zápas


Black Volley Beskydy

3:1

(18,-22,23,27)

AERO Odolena Voda

V dohrávce 12. kola UNIQA volejbalové extraligy zajížděli hráči AERO do Frýdku-Místku, a to hned den po vítězném zápase ve Zlíně, kde i celý tým přespal v hotelu Garni. Děkujeme hotelu za skvělý přístup a pohostinost.

Úvod zápasu, ale vlastně i celý zápas, byl z obou stran vyrovnaný. Domácí Beskydy byly v mírném vedení. Ještě v polovině setu byl stav vyrovnaný, ale před koncovkou se domácí díky uhraným bodovým situacím dostali do čtyřbodového vedení, které AERO nedokázalo smazat - 1:0.

Ve druhém setu začalo trochu lépe AERO, ale polovina setu patřila domácím, kteří si vybojovali hned šestibodové vedení. PO vystřídání se AERO dostalo velmi rychle zpět do hry a do koncovky šli domácí jen s dvoubodovým vedením, ale pod tlakem AERA. Nakonec AERO vybojovalo setball a hned první proměnilo. Stav setů byl tak srovnaný - 1:1.

Bohužel nástup do třetího setu měli znovu lepší domácí. Hned od začátku si díky plachtícímu servisu, který nadělal na straně AERA velké problémy, vybojovali čtyřbodové vedení. V polovině setu to bylo znovu o šest bodů, ale AERO se nevzdávalo. Dokázalo smazat náskok domácích a stav byl vyrovnaný 23:23. Po zkaženém podání AERA měli domácí setball. AERO svůj útok nedokázalo položit na zem a domácí na dvakrát ano - 2:1.

Nástup do čtvrtého setu mělo AERO mnohem lepší a vedlo od začátku o tři až čtyři body. Ještě v polovině setu mělo AERO dvoubodové vedení, ale do koncovky se šlo s vyrovnaným stavem. AERO bojovalo a vybojovalo si dva setbally. Bohužel ani jeden nevyužilo a začala dlouho koncovka, ve které byli vždy domácí o krok vpřed. V poslední výměně AERO po těžkém servisu domácích museli dát míč zdarma na druhou stranu. Útok domácím mířil do autu, ale bohužel byl blok v síti, a tak domácí vyhráli - 3:1.

Ohlasy po zápase pro ČVS: 

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Gratuluju domácím k vítězství, dneska hráli dobře a asi zaslouženě vyhráli. Pro nás je to škoda, včera jsme hráli ve Zlíně, dneska tady, potřebovali jsme získat ideálně dvě výhry, protože máme za cíl skončit do šestého místa, což se nám nepovedlo, tak uvidíme, musíme se o to poprat v dalších zápasech. Domácí dneska hráli dobře, a jak říkám, z mého pohledu vyhráli zaslouženě.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Bylo to hodně vyrovnané, bylo to hodně o chybách, my jsme si to prohráli ve třetím setu v konci, kdy jsme zkazili pět servisů a neuhráli jsme tam nějakou bodovku. K rozhodčím se nebudu vyjadřovat, to stejně nemá cenu. Gratuluju, byl to hezký sport. Beskydy bojovaly, my jsme taky bojovali. Vyhrál možná šťastnější, nebo nevím, jestli lepší. Mrzí mě, že posuzování některých situací nebylo rovnoměrné na obě strany.“

Na AERO nyní čekají dva zápasy v domácím prostředí. Nejprve v pátek od 17:00 přivítáme znovu Beskydy v rámci dohrávky 1. kola, v sobotu pak od 18:00 vedoucí tým tabulky z Českých Budějovic.

Black Volley Beskydy - AERO Odolena Voda 3:1
AERO sestava Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, libera Kop a Hadrava
Střídali Holčík, Horák, Svoboda, Vachoušek
Dále připraveni Shaker, Jachnicki
Nejvíce bodující Demar L. 13 bodů
Black Volley Beskydy TÝMY AERO Odolena Voda
43 % útok 41 %
7 blok 11
45 % příjem 35 %
3 esa 3
Black Volley Beskydy HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
52 % Krysiak Taylor 56 %
47 % Romanutti Holubec 53 %
45 % August Svoboda 43 %
Blok
3 Dolgopolov Taylor 4
2 Čechmánek Holubec 2
1 August Démar M. 2
Servis
2 Čechmánek Démar M. 1
1 Dolgopolov Holubec 1
Taylor 1
Přijem
69 % Krysiak Demar L. 54 %
49 % Mečiar Vanags 45 %
27 % Moník Svoboda 29 %