S Beskydy vítězíme 3:1

16.12.2025 Zápas


AERO Odolena Voda

3:1

(14,-12,18,20)

Black Volley Beskydy

Další extraligové kolo jsme odehráli konečně v domácí hale. Nutno podotknout, že teprve třetí, již šest zápasů jsme odehráli venku. Po prvních dvou crazy setech se hra trochu více uklidnila, přesto to byl boj až do konce a naštěstí se šťastným koncem pro AERO.

Úvod zápasu patřil domácím hráčům, kteří se velmi rychle dostali do tří až čtyřbodovým vedení. Přes polovinu setu pomáhali Beskydští svými chybami na útoku a AERO ještě více odskočilo. Konec setu byl jasně v režii domácích hráčů, kteří vyhráli jedenácti bodovým rozdílem.

Do druhého setu ale hosté vlétli s větší agresivitou na servisu a domácí přihrávači byli pod velkým tlakem. Set plynul a hráči AERA se stále nemohli chytit, naopak Beskydští hráli nezadržitelně. Rozdíl ve skóre se zvyšoval a velmi zaslouženě zapsali hosté vítězství v druhém setu.

Po marketingové přestávce se ale znovu kormidlo zápasu otočilo na domácí stranu. AERO hrálo lépe na servisu a Beskydští hrálo do plné obrany. AERO hrálo dobře na ztrátu a hosté korigovali skóre až v konci setu. Domácí vedli 2:1.

Čtvrtý set byl asi nejvyrovnanější set ze všech. Hned od začátku se body zapisovaly pravidelně na obě strany, oba týmy velmi dobře ztrátovaly. I v polovině setu byl stav vyrovnaný, pak se na servis dostal domácí blokař Nicodemus Meyer a sérií bodů se AERO dostalo do pohodlného vedení, které už nemohlo promrhat. AERO vyhrálo 3:1 a připsalo si tři body do tabulky.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni na straně Beskyd univerzál Jakub Sztolarik, na domácí straně pak Luke Smith. Ocenění převzali z rukou Miloše Malčeka, představitele technologického partnera klubu, značky LENOVO, partnera dnešního utkání.

Děkujeme všem divákům a fanouškům za skvělou podporu. Děkujeme!

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Jonáš Démar (smečař AERO Odolena Voda): „Dneska jsem moc rád, týmový výkon a výhra 3:1. Dobře jsme respektovali plán zápas, kromě druhého setu, kdy začali dobře podávat a my hůř na příjmu. Po pauze jsme se do toho dobře vrátili na příjmu, na podání a už to šlo samo.“

Matyáš Démar (trenér AERO Odolena Voda): „Dneska to bylo o tom ustát to na příjmu a ten jejich servis bláznivý, buší do toho hlava nehlava, takže ty tři sety, kdy jsme to ustáli, jsme vyhráli. Ve druhém nás vystřelili z trenek. Jsem šťastný za tři body a makáme dál.“

Fotografie: Miroslav Zigo

AERO Odolena Voda - Black Volley Beskydy 3:1
AERO sestava Patočka, Bouleau, Smith, Dvořák, Hladík, Démar, libero Pineau
Střídali Meyer, Jachnicki, Hoang, Valko
Dále připraveni Melichar, Heiskanen,
Nejvíce bodující Smith 17 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Black Volley Beskydy
51 % útok 43 %
14 blok 9
58 % příjem 64 %
9 esa 9
AERO Odolena Voda HRÁČI Black Volley Beskydy
Útok
75 % Meyer Přibyl 71 %
57 % Dvořák Mc Crane\ 71 %
54 % Smith Koloušek 50 %
Blok
5 Dvořák Mc Craney 3
4 Bouleau Koloušek 2
3 Smith Přibyl 1
Servis
2 Meyer Sztolarik 3
2 Hladík Přibyl 2
2 Dvořák Koloušek 2
Přijem
68 % Pineau Koloušek 75 %
50 % Démar Vitásek 70 %
44 % Smith Malík 62 %