S Českými Budějovicemi jsme prohráli po boji 1:3

01.02.2021 Zápas


AERO Odolena Voda

1:3

(-26,-20,22,-16)

VK Jihostroj České Budějovice

Hráči AERA se hned po pátečním zápase s Beskydami utkali s druhým týmem tabulky - VK Jihostrojem České Budějovice. Po tři vyrovnané sety bylo AERO vyrovnaným protivníkem, ale na body to bohužel nestačilo, když hosté si odvezli všechny tři body do tabulky za výhru 3:1.

Úvod zápasu byl z obou stran velmi vyrovnaný a oba týmy se přetahovaly ve vedení. Ani jeden tým nedokázal odskočit a tak začala delší koncovka. Bohužel pro domácí, ani jednou se nedostali k setballu a sami vlastní chybou v útoku, který mířil do autu, pomohli Jihostroji k dvoubodovému vedení, které znamenalo konec setu - 0:1.

Druhý set začali hosté náporem na servisu a trpěla tím domácí příprava útoku, když Matyáš Démar byl odtažen od sítě. Po oddechovém čase se domácí trochu srovnali a začalo se ztrátovat. AERO bylo blízko dotažení za stavu 20:22, když měli bodový míč, ale nedokázali svůj útoku úspěšně složit. Ve zbytku setu se body připisovaly pouze už jen na stranu hostů, a ti tak získali i druhý set - 0:2.

Jak už tomu bývalo, lepší vstupy do setů měli hosté. Domácí trenér si musel znovu vzít oddechový čas, který perfektně zabral. Zabrali totiž i domácí hráči a začali stahovat náskok hostů, až v koncovce šli přes ně. Skvělým koncem v setu domácí snížili stav setů - 1:2.

Do čtvrtého setu se vstoupilo vyrovnaně, ale v mírném vedení byli Českobudějovičtí. Rozhodující byla prostřední část setu, kde hosté odskočili na větší rozdíl. Domácí se sice snažili, ale na trpělivě hrající hosty to nestačilo, ti si došli v konci v poklidu pro výhru ve čtvrtém setu a tříbodovou výhru - 1:3.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Bohužel to dneska na body nestačilo, ale předvedli jsme myslím dobrý volejbal a dařilo se nám s Budějovicemi držet krok. To je pro nás dobré znamení do budoucna. Hostům gratuluji k výhře.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Tři sety vyrovnané utkání, nás může mrzet koncovka prvního setu, ale Budějovice ukázaly, proč jsou nahoře v tabulce, dělají málo chyb, dobře servírují a brání standartní situace.“

Na hráče AERA teď čeká dvojzápas proti SK VOLEJBAL Ústí nad Labem v rámci 3. kola Českého poháru. Oba zápasu bude k vidění živě na czechvolley.tv

- úterý 2.2. od 17:00 AERO Odolena Voda vs. SK VOLEJBAL Ústí nad Labem

- čtvrtek 4.2. od 17:00 SK VOLEJBAL Ústí nad Labem vs. AERO Odolena Voda

Postupující obsadí místo ve čtvrtfinále Českého poháru, kde se utká s Kladno volejbal cz ve FINAL 8, který se odehraje od soboty do pondělí (20.-22.2.) v Karlových Varech.

AERO Odolena Voda - VK Jihostroj České Budějovice 1:3
AERO sestava Vanags, Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, libera Kop a Hadrava
Střídali Jachnicki, Svoboda, Holčík, Shaker, Horák
Dále připraveni Vachoušek
Nejvíce bodující Hladík 17 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY VK Jihostroj České Budějovice
38 % útok 52 %
13 blok 7
33 % příjem 47 %
7 esa 8
AERO Odolena Voda HRÁČI VK Jihostroj České Budějovice
Útok
53 % Svoboda Ondrovič 88 %
45 % Hladík Rejlek 66 %
40 % Taylor Todua 62 %
Blok
3 Holubec Todua 3
3 Horák Michálek 2
3 Hladík Stoilovič 1
Servis
3 Démar M. Ondrovič 4
1 Hladík De Amo 2
1 Svoboda Michálek 1
Přijem
44 % Vanags Michálek 50 %
44 % Kop Kryšrof 48 %
26 % Svoboda Stoilovič 47 %