S Duklou Liberec prohráváme po boji 1:3

14.01.2023 Zápas


AERO Odolena Voda

1:3

(-22,-21,26,-21)

VK Dukla Liberec

Ve 20. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů jsme přivítali druhý tým tabulky - Duklu Liberec. Z velmi vyrovnaného a těsného zápasu vyšli vítězně zkušení hosté, kteří vyhráli v naší hale 3:1.

První set začal velmi vyrovnaně, oba týmy dobře ztrátovaly a žádný bodový odjezd nebyl. Liberec hrál trpělivě, a i když se AERO dostalo na malou chvilku do vedení v prostřední části setu, Dukla si vedení vzala zpět a vytvořila si tříbodové vedení. S ním šla i do koncovky setu, a právě tou trpělivou hrou set dohrála - 0:1.

Druhý set začal také vyrovnaně, ale vždy byli v mírném vedení hosté. Bylo tomu tak až do stavu před vstupem do koncovky setu, tam totiž Dukla zaznamenala bodovou sérii, která bylo pro rozhodující - 0:2.

Vstup do třetího setu tentokrát vyšel lépe Dukle, která si v polovině setu hrála trpělivě se čtyřbodovým vedením. AERO se ale nevzdalo a pomalu začalo stahovat náskok, až koncovka byla znovu vyrovnaná. Liberec byl na tahu, ale přímým bodem z podání Neila Ferrara se karta najednou otočila. AERO si vybojovalo první setball, ale proměnilo až ten druhý. To po dobré obraně na síti svůj útok na trojblok Dukly zahrál Honza Svoboda chytře, a set vyhráli domácí - 1:2.

Do čtvrtého setu vstoupili domácí tentokrát lépe a také si budovali náskok. Set byl velmi podobný, jako set předešlý. Bohužel v opačném gardu. AERO ještě v polovině setu vedlo o čtyři body, ale Dukla bod za bodem stahovala. Rozhodující moment přišel při podání Jakuba Veselého, to se AERO na pět výměn zaseklo v jednom postavení. AERO sice bojovalo, ale chybami se o své možnosti snížit připravovalo samo. Celý zápas zakončil přímým bodem z podání Dias Gomez - 1:3.

Děkujeme všem divákům za skvělou podporu!

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda): „Gratuluji soupeři ke třem bodům, ale myslím si, že dneska byl Liberec na to, že bychom jim sebrali nějaké body. Zvlášť na servisu dělali mnoho chyb, ale dobře útočili. Z těžkých pozic jsme dělali body, což bylo důležité. Škoda, že v mezihře uděláme jednoduché chyby nebo si necháme dát eso. Takové chyby nás pak možná stojí body. Děkujeme divákům, byli znovu úžasní.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Mrzí nás, že jsme domácí zápas prohráli. Už poněkolikáté jsme nepředvedli špatný výkon proti týmu z první pětky, ale stačí dva, tři balony, které mohou tyto výsledky a stavy v setech změnit, stejně tak i dnešní zápas.“

Na hráče AERA teď čeká utkání v Ústí nad Labem, kde bude o další extraligové body bojovat v sobotu 21. ledna od 17:00.

Foto: Miroslav Zigo

 

AERO Odolena Voda - VK Dukla Liberec 1:3
AERO sestava Svoboda, Carmody, Hladík, Chevalier, Ferraro, Chancy, libera Ježek a Hadrava
Střídali Cukur, Šulc, Toman
Dále připraveni Horák, Jachnicki
Nejvíce bodující Hladík 20 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY VK Dukla Liberec
49 % útok 49 %
6 blok 14
40 % příjem 40 %
2 esa 7
AERO Odolena Voda HRÁČI VK Dukla Liberec
Útok
62 % Svoboda Dias Gomez 67 %
46 % Carmody Krajčovič 67 %
45 % Hladík Gavenda 50 %
Blok
2 Carmody Nikačevič 5
2 Hladík Krajčovič 4
1 Ferraro Gavenda 2
Servis
2 Ferraro Gavenda 2
Dias Gomez 2
Lux 1
Přijem
50 % Ježek Maar 62 %
43 % Chevalier Dias Gomez 39 %
34 % Sboboda Lux 31 %