S Karlovarskem prohráváme 0:3

30.12.2022 Zápas


AERO Odolena Voda

0:3

(-24,-19,-24)

ČEZ Karlovarsko

V 18. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů prohráváme s ČEZ Karlovarsko 0:3.

Úvod utkání vyšel o trochu lépe hostům z Karlových Varů, kteří si hned z kraje vybojovali tříbodové vedení. V polovině setu se do dvoubodového vedení dostalo domácí AERO, když skvěle uhrávalo bodové situace. Dál v setu se prakticky ztrátovalo, ale v mírném vedení byli hosté. Ti si vytvořili i dvě možnosti k ukončení setu, ale ani jednu nevyužili. Měli však i další možnost, kterou již blokem Patočky ano - 0:1.

Vstup do druhého setu jednoznačně lépe vyšel Karlovarským hráčům, kteří rychle vedli o šest bodů. Po střídání na domácí straně se hra trochu vyrovnala a přes střední část setu se ztrátovalo. Karlovarsko však nedopustilo žádnou komplikaci a hrálo velmi dobře. Konečná série bodů AERA v konci setu přinesla jen kosmetickou úpravu konečného stavu v setu - 0:2.

Třetí set začalo o malinko lépe pro AERA, ale stav byl prakticky stále vyrovnaný a na obou stranách se velmi dobře ztrátovalo. V polovině setu se do vedení dostalo Karlovarsko a do koncovky vstupovalo s tříbodovým vedením. Toto vedení mělo i při matchballu. Své šance ale nevyužilo a bylo srovnáno. Hosté se pak znovu dostali do vedení, aby pak set, a tím i celý zápas, ukončili přímým bodem z podání - 0:3.

AERO tak prohrálo podruhé doma a Karlovarsko si odvezlo všechny tři body.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda): „V první řadě gratuluji soupeři ke třem bodům. Dneska to byl dobrý zápas i z naší strany, rozhodovaly maličkosti, soupeř dneska dobře podával a my jsme nezvládli koncovky setů, což nás stálo nějaký vyhraný set.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Myslím si, že to byl dobrý volejbal, který se mohl líbit. V prvním a třetím setu rozhodovaly detaily. Trochu je škoda, že jsme se zasekli v jednom postavení ve druhém setu, kdy dostaneme několik bodů v řadě. V těžkých situacích byli hosté přesnější a kvalitnější. Onur Cukur nám pomohl od půlky druhého setu, kdy se změnila charakteristika hry. Přeji všem hodně štěstí do nového roku.“

 Fotografie: Miroslav Zigo

AERO Odolena Voda - ČEZ Karlovarsko 0:3
AERO sestava Svoboda, Carmody, Hladík, Chevalier, Horák, Chancy, libera Hadrava a Ježek
Střídali Ferraro, Cukur, Šulc
Dále připraveni Toman, Jachnicki
Nejvíce bodující Hladík 20 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY ČEZ Karlovarsko
54 % útok 56 %
3 blok 9
41 % příjem 40 %
2 esa 5
AERO Odolena Voda HRÁČI ČEZ Karlovarsko
Útok
75 % Horák Weir 67 %
71 % Carmody Sasak 58 %
58 % Hladík Juhkami 54 %
Blok
1 Carmody Patočka 2
1 Horák Wiese 2
1 Chevalier Juhkami 2
Servis
2 Hladík Sasak 3
Weir 1
Patočka 1
Přijem
53 % Hadrava Juhkami 44 %
44 % Šulc Wiese 40 %
43 % Svoboda Pfeffer 25 %