S Ostravou vítězně za 3 body

30.11.2020 Zápas


AERO Odolena Voda

3:1

(-17,15,23,17)

VK Ostrava

V dohrávce 6. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo AERO dalekého soupeře z Ostravy. Po prvním setu to vypadalo na rychlý průběh pro Ostravu, která dohrávala těžké balony skvěle, ale od druhého setu se vývoj otočil a i díky vybojované koncovce třetího setu nakonec mohou domácí hráči AERA slavit další 3 veledůležité body do tabulky.

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný a nebyl k vidění velký rozdíl ve skóre. Po dvoubodovém vedení domácích se v polovině setu začala kartu obracet a Ostravští skvěle dohrávali bodové míče přes domácí bloky. Hosté tak získávali bod za bodem a domácím se naopak nedařilo připravit si svůj útok. Ostrava vyhrála první set rozdílem osmi bodů zaslouženě a vedla - 0:1.

Do druhého setu ale vstoupilo lépe AERO a karta se obrátila. Domácí vedli hned v úvodu o tři až čtyři body díky dobré obraně v poli. Přes polovinu setu získal vyšší náskok Matyáš Démar na servisu, kdy trápil hostující přihravače natolik, že nahrávač hostů byl odtažený dál od sítě. Obraz hry se oproti prvnímu setu úplně obrátil a AERO rychle srovnalo - 1:1.

I vstup do třetího setu mělo lepší AERO, ale Ostrava se dokázala držet. Neskončila ale jen u toho a v polovině setu se dostala do vedení. Do koncovky se vstupovalo s jednobodový vedením hostů. AERO skvěle ztrátovalo a pomohla mu nevynucená chyba hostujícího univerzáola, který poslal svůj útok do autu. Domácí se propracovali jako první k setballu. Na podání šel Toms Vanags a zatlačil. Hostující Janků při svém těžkém útoku byl v síti a AERO vybojovalo třetí set pro sebe - 2:1.

Jak AERO nastoupilo do předešlých dvou setů, nastoupilo na svého soupeře i do setu čtvrtého. Rychle vedlo až o čtyři body. Přes polovinu setu se ztrátovalo na obou stranách a náskok domácích byl stále o čtyři body. Domácí se dostávali ke konci setu do většího rozdílu díky úspěšným blokům a set se pak již jen dohrál ke spokojenosti domácích, kteří tak mohli znovu oslavit tříbodovou výhru - 3:1.

Děkujeme všem fanouškům za podporu a věříme, že už vás brzy budeme moci mít v hale.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Musím pochválit kluky, hráli znovu výborně a i přes nervózní začátek a nepovedený start zápasu jsme se dokázali zvednout a bereme další tři body, to je pro nás strašně důležité. Dokázali jsme navázat na týden starou výhru nad Příbramí. Myslím si, že už konečně můžeme po zlepšených výkonech zapomenout na ty prohry ze začátku sezóny.“

Tomáš Kotrch (trenér AERO Odolena Voda): „Jsme moc rádi, že jsme znovu dokázali v domácí hale vyhrát za tři body, a o to více to těší, že se soupeři, s kterými se chceme doma jednoznačně měřit a vyhrávat. Ostrava první set hrála skvěle při těžkých bodových míčích. Od druhého setu jsme se zlepšili ve všem a bylo skvělé, že jsme dokázali koncovku třetího setu urvat pro sebe. Jsme moc rádi za tři body.“

David Janků (kapitán VK Ostrava): „Znovu jsme nastoupili do utkání více než dobře, ale zase se nám to nepodařilo udržet. Dneska jsme to neustáli na příjmu a to byla cesta Vodolky k vítězství. Měli jsme to pak těžké na útoku. Vodolka se po prvním setu zvedla, gratuluji jí.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Od druhého setu domácí zlepšili servis a příjem, v tom nás předčili. Trápili jsme se navzájem plachtícím servisem, ale domácí nás asi víc. Vodolka nás přehrála i ve hře v poli, protože „počapala“ důležité balony. My v třetím rozhodujícím setu jsme měli freeball, který jsme nesložili, a ten set byl hrozně důležitý pro vývoj zápasu.“

Hráče AERA dále čekají dva zápasy v pátek a sobotu. V pátek 4. prosince se od 16:00 představí v Brně, aby následující den v sobotu 5. prosince hrálo s Libercem. Domácí zápas bude začínat také v 16:00.

Autorka fotografií: Dominika Holčíková


AERO Odolena Voda - VK Ostrava 3:1
AERO sestava Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, Horák, libera Kop a Hadrava
Střídali Vachoušek, Holčík
Dále připraveni Shaker, Kotrch, Taylor, Jachnicki
AERO Odolena Voda TÝMY VK Ostrava
50 % útok 54 %
9 blok 4
27 % příjem 20 %
8 esa 3
AERO Odolena Voda HRÁČI VK Ostrava
Útok
56 % Holubec Ihnát 60 %
50 % Hladík Janků 57 %
50 % Vanags sedláček 56 %
Blok
3 Vanags Kotas 2
2 Holubec Sedláček 1
2 Hladík Matula 1
Servis
4 Démar M. Sedláček 2
2 Demar L. Kotas 1
1 Vanags
Přijem
35 % Vanags Janků 24 %
25 % Kop Ihnát 19 %
25 % Demar L. Sobczak 12 %