S Ústím nad Labem prohráváme i druhý zápas sezóny

27.12.2020 Zápas


AERO Odolena Voda

0:3

(-27,-19,-20)

SK VOLEJBAL Ústí nad Labem

V televizní dohrávce 15. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů jsme přivtali tým Ústí nad Labem. Hráči chtěli hostům oplatit porážku z úvodu sezónu, stejně jako Dukle, ale bohužel bylo vyrovnané utkání rychle hotové ve prospěch hostů, kteří vyhráli 3:0.

Úvod zápasu byl ve znamení hostujících hráčů, kteří rychle vedli o čtyři body. AERO se ale zachytilo soupeře a začalo pomalu stahovat náskok, až se v polovině dostalo do vedení. Začala přetahovaná o každý bod, vedení v setu se často přelévalo z jedné na druhou stranu. Bylo jasné, že o vítězi prvního setu musí rozhodnout až napínavá a dlouhá koncovka. V té měli dvě šance k ukončení i domácí, ale bohužel ani jednu nevyužilo. Zato hosté svoji ano a ujali se vedení - 0:1.

Do druhého setu se vstoupilo trochu více vyrovnaně, ale na domácích byla trochu patrná ztráta prvního setu. Ústečtí si vytvořili tříbodové vedení, které trpělivou hrou bez chyb drželo. AERO se snažilo na svého soupeře dostat, ale nešlo to. Hosté si dokráčeli k vítězství i ve druhé setu - 0:2.

Úvod třetího setu byl poznamenaný zraněním Iva Kobolky, který se snažil "vyškrábnout" míč až za led panely a při zákroku si vykloubil levé rameno. Pro Iva musela přijet rychlá záchranná služba a odvést ho do nemocnice. Věříme, že brzy bude Ivo v pořádku a uvidíme ho znovu na extraligových palubovkách. Hráči Ústí byli ze ztráty spoluhráče otřeseni jen chvilku. Hráči AERA se snažili dostat na soupeře, ale polovina setu byla rozhodující. V něm se hosté dostali do pětibodového vedení, na které už AERO nedokázalo zareagovat - 0:3.

Hosté vyhráli celé utkání 3:0 a ujistili si pozice pro přímý postup do play-off.

Ohlasy po utkání pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Musím pogratulovat hostům, dnes nás přehráli ve všech aspektech hry. My jsme bohužel odehráli další nepovedené utkání. Teď na to musíme co nejrychleji zapomenout, pár dnů si od volejbalu odpočinout a udělat vše pro to, abychom se dobře nachystali na Příbram a aby se nám co nejdříve vrátila herní pohoda, ve které jsme hráli pár zápasů zpátky.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Celkově jsme v utkání byli horší v bránění standardních situací, tím nemyslím bloky, ale celkovou obranu. Důležitý byl první set, kdy jsme neuhráli koncovku. Ústí hrálo trpělivě, a proto si zasloužilo vyhrát. Řekl bych, že byli i lepší na přihrávce, čišela z nich větší touha po vítězství než z nás.“

AERO Odolena Voda - SK VOLEJBAL Ústí nad Labem 0:3
AERO sestava Demar L., Taylor, Hladík, Vanags, Holubec, Démar M., libero Kop
Střídali Horák, Holčík, Vachoušek, Shaker
Dále připraveni Hadrava, Kotrch, Jachnicki
Nejvíce bodující Demar L. 15 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY SK VOLEJBAL Ústí nad Labem
42 % útok 49 %
5 blok 7
27 % příjem 32 %
2 esa 4
AERO Odolena Voda HRÁČI SK VOLEJBAL Ústí nad Labem
Útok
67 % Taylor Beer 60 %
67 % Holubec Parraguirre 54 %
52 % Demar L. Bornemann 52 %
Blok
1 Holubec Tibitanzl 2
1 Taylor Parraguirre 2
1 Hladík Beer 1
Servis
2 Demar L. Parraguirre 2
Tibitazl 1
Bartůněk 1
Přijem
39 % Kop Kořínek 35 %
Demar L.18 % Demar Parraguirre 33 %
18 % Vanags Bornemann 25 %