Se Zlínem bez ztráty setu

13.12.2020 Zápas


AERO Odolena Voda

3:0

(16,20,29)

Fatra Zlín

V dohrávce 8. kola jsme přivítali tým Fatry Zlín. Ačkoliv se může zdát třísetová výhra jako jednoznačná, nebylo tomu tak.

Úvod zápasu patřil domácím hráčům, kteří na svého soupeře nastoupili kvalitním servisem a vytvořili si čtyřbodový náskok. Poté se začalo na obou stranách ztrátovat. V polovině setu se domácí dostali do vyššího rozdílu ve skóre a set se dohrál ke spokojenosti domácích - 1:0.

Nástup do druhého setu ale domácí hráči zaspali a Zlín si vytvořil vedení o pět bodů. Měl i nějaké příležitosti ke zvýšení, ale chyboval. Domácí přestali chybovat a byli úspěšní v bodových míčích. V polovině setu se domácí dostali do vedení a bodovou šňůrou odskočili soupeři. Koncovka byla v režii domácího AERA, a to tak získalo i druhý set - 2:0.

Do třetího setu znovu lépe vkročili hosté, ale jejich náskok nebyl tak vysoký. Přes polovinu setu se ztrátovalo na obou stranách. AERO vstupovalo do koncovky s tříbodovým vedením, ale Zlín se nevzdal a začal ukrajovat bod po bodu. Koncovka byla velmi vyrovnaná a bylo to kdo z koho. Zlín měl několik možností, ale domácí tlačili servisem. Druhý matchball proměnil přímým bodem z podání Lukas Demar a vítězství bylo na světě - 3:0.

I když výsledek hovoří jednoznačně, ve dvou setech byla hra velmi vyrovnaná a domácí museli tvrdě bojovat.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Dneska to bylo spíše vybojované než nějaký pěkný volejbal ke koukání, ale o to důležitější. Věděli jsme, že pokud bychom to dneska nezvládli, tak by to vítězství nad Libercem tak trochu ztratilo na významu. Ale to se naštěstí nestalo, zvládli jsme to za tři body a zítra můžeme jet s čistou hlavou do Varů porvat se o další výhru.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Čekali jsme těžký zápas po utkání s Libercem. Od druhého setu se to potvrdilo. Po jasně vyhraném prvním jsme si mysleli, že to půjde samo, což nejde nikdy. Cením si uhrané koncovky třetího setu, ale do příštích zápasů, kterých nás čeká teď hodně, se musíme jednoznačně zlepšit.“

AERO Odolena Voda - Fatra Zlín 3:0
AERO sestava Horák, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, libera Kop a Hadrava
Střídali Vachoušek, Shaker, Jachnicki, Kotrch
Dále připraveni Taylor, Holčík
Nejvíce bodující Demar L. 17 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Fatra Zlín
51 % útok 47 %
10 blok 2
37 % příjem 47 %
7 esa 3
AERO Odolena Voda HRÁČI Fatra Zlín
Útok
59 % Demar L. Adamec 55 %
50 % Holubec Čech 47 %
50 % Horák Kozák 33 %
Blok
3 Hladík Navláčil 2
2 Holubec
2 horák
Servis
3 Demar L. Adamec 1
1 Démar M. Kozák 1
1 Hladík Čech 1
Přijem
75 % Hadrava Kozák 65 %
31 % Vanags Čech 47 %
22 % Demar L. Viceník 17 %