Se Zlínem vyhráváme 3:2

15.02.2024 Zápas


AERO Odolena Voda

3:2

(-15,19,24,-22,10)

Fatra Zlín

V předehrávaném posledním 26. kole ČEZ volejbalové extralize mužů jsme přivítali Fatru Zlín. V né moc pohledném zápase jsme nakonec zvítězili za dva body po výsledku 3:2.

Do utkání vstoupily oba týmy vyrovnaně a dost nervózně. AERO bylo v mírném vedení, ale prostředek setu vyzněl jasně pro hosty, kteří bodovými míči dokázali odskočit na několik bodů. AERO se trápilo, naopak Fatra hrála s entuziasmem.

Do druhého setu vstoupilo trochu jiné AERO a drželo hosty pod sebou. Polovina setu vyzněla lépe pro domácí hráče, kteří skvěle dohrávali bodové situace a dobře bránili na síti i v poli. V konci setu se skóre jen kosmeticky upravilo, AERO srovnalo na 1:1.

Třetí set byl velmi vyrovnaný, a to od začátku až do konce. Oba týmy se v setu vystřídaly ve vedení a do koncovky šli hosté s tříbodovým vedením. AERO se ale podařilo obranou stav přehoupnout na svou stranu, a nakonec vyhrálo třetí set.

I čtvrtý set začal velmi vyrovnaně, domácí byli ve vedení, ale nedařilo se jim více utéct. Proto byl stav stále vyrovnaný. Neuhraná bodová situace na 23:20 pro domácí bude asi mrzet, protože od tohoto okamžiku zapisovaly body pouze hosté ze Zlína. Muselo se jít do tie-breaku.

Do něj mnohem lépe vstoupili hosté díky dobrému servisu, domácím se nedařilo v útoku. Šnůrou bodů si ale vzalo AERO vedení a při změně stran vedlo o jeden bod. I dále tlačilo na soupeře svou nepropustnou obranou na síti a hrálo úspěšně v útoku. AERO vyhrálo zkrácenou sadu o 5 bodů a celkově zápas 3:2. Nic moc pohledný volejbal pro diváky, ale AERO zapisuje výhru po pěti porážkách v řadě.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (univerzál AERO Odolena Voda): „Těžký zápas pro nás, což jsme před zápasem očekávali, navíc po prvním setu, do kterého jsme nevstoupili vůbec dobře a vypadalo to s námi hodně špatně v tu chvíli, ale pak se to zlepšilo a od druhého setu už to bylo lepší. Škoda, že jsme nedohráli třetí set, protože tři body by nám hodně pomohli. Díky bohu jsme to pak v pátém setu zvládli, byl by to velký rozdíl prohrát a vyhrát 3:2.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda: „Určitě mě těší, že jsme dnešní zápas vyhráli, nebyly to pěkný zápas. Potřebovali jsme ho vyhrát, takže to je pozitivní. Škoda, že jsme ztratili ten jeden bod, myslím si, že jsme měli na to vyhrát za tři body. Stále pracujeme, stále bojujeme o každý bod v tabulce, blíží se konec základní části.“

Děkujeme všem fanouškům za podporu! 

Na hráče AERA čeká hned v sobotu venkovní utkání v Karlových Varech, kde se představí v sobotu 17. února od 18:00.

Fotografie: Miroslav Zigo

AERO Odolena Voda - Fatra Zlín 3:2
AERO sestava Svoboda, Osoria, Kern, Šulc, Carabali, Srb, libero Hadrava
Střídali Démar, Hladík, Jachnicki
Dále připraveni Chevalier, Melichar, Ježek, Blumbergs
Nejvíce bodující Svoboda 21 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Fatra Zlín
52 % útok 48 %
8 blok 9
36 % příjem 39 %
4 esa 7
AERO Odolena Voda HRÁČI Fatra Zlín
Útok
78 % Osoria Čechmánek 78 %
58 % Hladík Pražák 53 %
57 % Carabali Římal 47 %
Blok
3 Carabali Pražák 3
2 Osoria Římal 3
2 Šulc 1 Toman 2
Servis
3 Svoboda Římal 3
1 Hladík Pražák 3
Kozák 1
Přijem
41 % Hadrava Toman 44 %
37 % Šulc Viceník 42 %
31 % Svoboda Kozák 36 %