Skvělý start do nové sezóny, v Praze u Lvů vyhráváme 3:0

25.09.2022 Zápas


VK Lvi Praha

0:3

(-24,-17,-19)

AERO Odolena Voda

Hned v úvodním kole nového ročníku extraligy zavedl los hráče AERA k loňskému finalistovi k pražským Lvům, kteří se nejatí ambicemi hrát znovu na špici, ne-li úplně nejvýš. Hráči AERA však byli proti a po velmi dobrém a bojovném výkonu jsme vyhráli 3:0.

Hned od začátku utkání byli hráči AERA důslednější v útoku a vybojovali si čtyřbodový náskok, který se ale v polovině setu smrskl na rozdíl jen jednoho bodů. Před vstupem do koncovky se domácím dařilo uhrávat bodové míče, naopak AERO kazilo moc servisů. V konci setu si hráči vybojovali jako první možnost k ukončení setu, měli i nahraný míč, ale bohužel útok z ruky Svobody letěl daleko do autu. Znovu se AERO vybojovalo další možnost, kterou už po skvělé obraně dohrál z těžší pozice Hladík - 0:1.

Bohužel, v konci prvního setu se nešťastně při oslavě bodu na 24:23 zranil kapitán Matyáš Démar a až pondělní vyšetření u klubového doktora určí rozsah jeho zranění a dobu jeho rekonvalescence.

Druhý set začal více vyrovnaně. Rozhodující zlom přišel až v polovině setu, kde skvělým servisem, obranou na síti i v poli dokázali hráči AERA bodově odskakovat a rozdíl velmi rychle narůstal. V konci setu se domácím podařilo trochu stáhnout, ale nemohlo to stačit - 0:2.

Nástup do třetího setu měli znovu lepší a velmi rychle si vybojovali čtyřbodový náskok. Oba týmy hráli velmi dobře v útočné fázi, AERO skvěle ztrátovalo a nenechalo domácí tým dostat se na dostřel. I když už to v jeden moment vypadalo, že by se domácí před vstpem do koncovky dotáhli, bojovně se AERO podařilo znovu odskočit. V konci setu se již nic nestalo a AERO tak mohlo se svými fanoušky oslavit první letošní vítězství - 0:3.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Matyáš Démar (kapitán Aero Odolena Voda): „Skvělé vítězství. Hráli jsme trpělivě, co jsme si řekli. Jsem moc rád za celý tým. Vždyť šlo o malé derby.“

Marcin Kryś (trenér Aero Odolena Voda): „Věděli jsme, že půjde o těžké utkání, ale zvládli jsme ho a jsme nyní velmi šťastní. Rozhodlo to, že jsme nedělali chyby a dodržovali systém, který dobře fungoval.“

V dalším utkání se hráči AERA představí doma proti Fatře Zlín, a to ve čtvrtek 29.9. od 18:00. Následovat bude utkání v sobotu 1.10. od 18:00 na palubovce Kladna.

 

 

 

VK Lvi Praha - AERO Odolena Voda 0:3
AERO sestava Horák, Démar, Svoboda, Carmody, Hladík, Šulc, libero Ježek
Střídali Chancy, Chevalier, Toman
Dále připraveni Shaker, Hadrava, Jachnicki, Ferraro
Nejvíce bodující Hladík 19 bodů
VK Lvi Praha TÝMY AERO Odolena Voda
44 % útok 58 %
6 blok 8
46 % příjem 46 %
2 esa 5
VK Lvi Praha HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
67 % Todua Carmody 100 %
50 % Smith Horák 100 %
50 % Tibitanzl Hladík 63 %
Blok
3 Todua Horák 2
1 Tibitanzl Hladík 2
1 McCarthy Šulc 2
Servis
1 Smith Šulc 3
1 Janouch Svoboda 2
Přijem
71 % Čech Ježek 46 %
50 % Moník Svoboda 43 %
44 % Smith Šulc 40 %