Slovo předsedy klubu

22.06.2022 Klub

Vážení sportovní přátelé a fanoušci Vodolského volejbalu, dovolte mi, abych Vás ve stručnosti seznámil s aktuálním stavem v našem klubu.

Skončil volejbalový ročník extraligy 2021/2022 a skončil pro nás 4. místem, kdy jsme byli VK Jihostroj České Budějovice v boji o třetí místo více než rovnocenným soupeřem.

Po minulé, takzvané Covidové sezóně 20/21, jsme se všichni těšili na volejbal s diváky. Myslím, že v právě skončené sezoně se nám podařilo složit tak kvalitní tým, který si sedl nejenom v kabině, ale i na palubovce. Kluci táhli za jeden provaz a byť ne všichni dostávali stejnou šanci, každý z nich bojoval pro AERO Odolena Voda. A dosáhli jsme nejlepšího výsledku za celou dobu, co mám vrcholový volejbal na Vodolce na starosti.

Ne všechno se povedlo (např. zápasy ve Zlíně a s Ústím), ale je to sport a kluci ukázali, že volejbal umí a Vy, diváci a naši fanoušci, jste jim to nejenom v domácích zápasech vrátili ve fantastické atmosféře. Dovolím si říct, že jste nejlepší diváci v lize a volejbalu rozumíte. Za to bych Vám -  divákům a fanouškům klubu, jménem svým i hráčů rád poděkoval a věřím, že i v nadcházejícím roce nám budete fandit jako doposud. Pevně věřím, že budete s námi v časech dobrých i zlých!

Rád bych touto cestou poděkoval i všem partnerům klubu za podporu a všem z Vás, dobrovolníkům a lidem, co se pohybují kolem volejbalu a pomáháte nám, abychom volejbal ve vrcholové podobě na Vodolce udrželi.

Nyní jsme ve fázi, kdy se již připravuje nová sezona a s ní přichází i změny. Ta asi pro Vás největší je ta, že jsme se rozhodli neprodloužit smlouvu s trenérem Martinem Kopem, kterému tímto chci poděkovat za odvedenou práci pro AERO. Myslím, že jako předseda a majitel klubu mám právo si vybrat lidi, s kterými chci pracovat dále a budu velice rád, když toto mé právo budete pokud možno respektovat.

Další vynucenou změnou jsou odchod ruského smečaře Leonida Shchadilova - obrovský pracant a velice skromný kluk, který ale z důvodu politické situace nemůže v našem klubu pokračovat, nebude pokračovat ani izraelský hráč Saada a švédský blokař Ribom, kteří nedostávali tolik prostoru a příležitostí ve hře, kolik si představovali a hledají si angažmá jinde. Všem jim přeji, aby se jim dařilo.  Byli pevnou součástí klubu a zanechali v něm svoji stopu a pomáhali výrazným způsobem utvářet pospolitost týmu, a přestože nedostávali tolik šancí hrát, pracovali pro klub na více jak 100 %.

Naopak zůstávají blokař Carmody, nahrávač Chancy a všichni z českých kluků včetně našich odchovanců!

O posilách a náhradách na hráčských a trenérských pozicích máme jasno a budeme Vás včas informovat, jakmile se podaří vše smluvně zprocesovat.

Na všechny posty jsou náhrady připraveny a já věřím, že to budou náhrady více než rovnocenné.

Přeji Vám všem hezké prázdniny, dovolenou a v září se na Vás na všechny budu v naší hale těšit, že se opět potkáme u skvělých zápasů našeho týmu ve skvělé atmosféře vytvářené právě Vámi.

S úctou   

Horák Pavel