Souboj o dálnici D8 vyhráváme v hale Ústí n/L 3:0

21.01.2023 Zápas


SKV Ústí nad Labem

0:3

(-23,-13,-26)

AERO Odolena Voda

V sobotu 21. ledna bylo na programu již 21. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů. AERO po třech zápasech bez získaného bodu potřebovalo už zabrat a povedlo se. V pověstném souboji o D8 vyhrálo AERO v Ústí 3:0 a připsalo si veledůležité body do tabulky.

Úvod zápasu vyšel jednoznačně lépe domácím hráčům, kteří servisem dostávali přípravu útoku AERA dál od sítě, dobře bránili a uhrávali bodové míče. Na ukazateli svítil stav 6:1, ale po oddechovém čase se hráčům AERA podařilo skvěle reagovat a vedlo již 8:7. Dále se ale odehrávala velká přetahovaná o každý bod. Ve vedení se oba týmy velmi často střídaly. V koncovce si ale AERO vybojovalo dvoubodový náskok, který uhájilo - 0:1.

Druhý set, to byla ze začátku kanonáda Honzy Svobody na servisu, domácím se nedařilo prakticky v ničem, a skóre velmi rychle narostlo až na stav 1:11. Pak se hra přeci jen vyrovnala a až do konce setu se víceméně ztrátovalo. K vidění byly krátké bodové série na obou stranách, AERO drželo set pevně ve svých rukách - 0:2.

Bohužel znovu špatný vstup, tentokrát do třetího setu, znamenal nadechnutí domácích hráčů. AERO znovu velmi rychle kontrovalo a stav vyrovnalo. Průběh setu byl velmi podobný setu prvnímu, oba týmy se ve vedení předháněly. AERO se v koncovce setu dostalo do čtyřbodového vedení, ale zaseklo se v jednom postavení, kdy bylo několikrát za sebou zablokováno. Domácí se dostali ke dvěma možnostem ukončit set a pokračovat v zápase, AERO pak také k matcballu, první nevyužilo, ale vybojovalo si druhý pokus. Ten Martin Hladík proměnil přímým bodem z podání - 0:3.

AERO tak vyhrálo souboj o dálnici D8 a připsalo si 3 veledůležité body do tabulky. Děkujeme všem fanouškům AERA, kterých do haly Slunety dorazilo opravdu hodně, za skvělou podporu!

Na hráče AERA teď čekají tři domácí utkání v řadě. Nejprve se AERO pokusů vrátit Liberci porážku z extraligy ve čtvrtfinále Chance Českého poháru ve volejbale mužů, které se odehraje ve středu 25. ledna od 18:00. Následující sobotu přijede Brno (od 18:00), o týden později pak Ostrava. POZOR! Tento zápas bude začínat již v 17:00. 

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda)„Já jsem samozřejmě rád za tři body. Dneska jsme to myslím vyhráli hodně nasazením. Hodně jsme bojovali, na útoku hodně dobře. Děkujeme našim fanouškům, že dorazili v tak hojném počtu a podpořili nás v ústecké aréně. A teď se budeme připravovat na středeční zápas v Českém Poháru.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Důležité tři body pro Odolku a jsem rád, že jsme to zvládli. Víme, že se tady hraje těžko. Bylo to znát v koncovce prvního a posledního třetího setu, ale těší mě, že jsme v klidu získali tři body. Takže já jsem rád.“

 

SKV Ústí nad Labem - AERO Odolena Voda 0:3
AERO sestava Chancy, Svoboda, Carmody, Hladík, Šulc, Ferraro, libero Ježek
Střídali Cukur, Jachnicki, Chevalier
Dále připraveni Hadrava, Toman, Horák
Nejvíce bodující Hladík 24 bodů
SKV Ústí nad Labem TÝMY AERO Odolena Voda
40 % útok 47 %
10 blok 9
66 % příjem 73 %
3 esa 8
SKV Ústí nad Labem HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
50 % Bere Carmody 67 %
48 % Sobirov Hladík 51 %
44 % Baláž Ferraro 50 %
Blok
5 Bere Hladík 3
2 Baláž Ferraro 2
2 Lank Šulc 2
Servis
1 Srb Svoboda 3
1 Sobirov Hladík 3
1 Fišer Chancy 1
Přijem
68 % Suda Ježek 79 %
55 % Kořínek Svoboda 77 %
55 % Lank Šulc 62 %