TÁBOROVÝ DENÍK

14.07.2022 Klub

2022

DEN 1

Letošní příměstský tábor (už osmý) se nese ve znamení cesty do pravěku.

V pondělí jsme se sešli jako tradičně ve sportovní hale, a protože se s většinou známe z celoročních tréninků přípravky nebo z minulých táborových let, tak seznamování bylo velice krátké a jednoduché.

Rozdělili jsme se do jednotlivých tlup, které budou mezi sebou po celý týden soutěžit o největší podíl na uloveném mamutovi.

Každá tlupa má svůj název a barvu – Mravenci, Mamuti, Vargajové a Lidoopové.

Společně jsme si také zatancovali táborový tanec a mohli jsme se vydat do prvního boje.

Čekal nás boj o totemové zvíře, kdy si vítězná tlupa mohla vyvolit své totemové zvíře jako první.

Poté jsme si vyráběli oděvy, při hře na stopaře jsme zmapovali zvířata v okolí a pak jsme si ulovili králíka k obědu, a nakonec jsme po sobě zanechali památku v podobě jeskynních maleb.

 

 

DEN 2

 

Dnešní den začal výrobou pravěkých chřestidel, která se nám budou hodit při závěrečném rituálu v pátek.

Při dalším mapování okolí jsme zjistili výskyt několika dalších nepřátelských tlup, které používají nějaké tajné písmo, kterému moc nerozumíme.

Bohužel nás tyto nepřátelské tlupy hned záhy napadly a snažily se se nám sebrat oheň, který je pro přežití v pravěku opravdu hodně důležitý. Dalo nám hodně práce oheň UBRÁNIT.

Hodně nám vytrávilo, tak jsme se vydaly na lov medvěda, kterého jsme se pokoušeli zdolat pomocí oštěpů.

Nakonec nám nepřálo počasí, přišla obrovská bouře, po které se obloha zatáhla a my neviděli ani na krok, proto jsme se museli orientovat jenom podle hmatu.

Také jsme dostavěli během dne naše obydlí, any byl život v pravěku o něco příjemnější.

 

DEN 3

 

Dnešní dopoledne bylo ve znamení výcviku pravěkých lovců – lesní střelnice, kdy je důležité správně mířit a trefit na tři pokusy všech deset zvířátek, výcvik bojovníků pro boj s kameny (jedna ze zbraní pravěkého člověka, kdy se pomocí kamenů snažili ulovit nějaké zvíře, podobně jako my), zkouška přesnosti a trpělivosti.

Psát neumí, tak jsme se alespoň pokoušeli sestavit nápisy pomocí našich vlastních těl, tak snad to někdo ve fotogalerii přečte😊.

Ve druhé části dopoledne jsme se zabývali výrobou pravěkých náhrdelníků z přírodnin.

Odpoledne pak bylo VODNÍ – přenášení vody na mamutí polévku, které nebylo vůbec jednoduché. Protože nám v cestě stály různé překážky. I lovení rybiček nám dalo zabrat, protože jsem museli lovit poslepu, a nakonec boj o vodu, kdy si každý musel uhájit ten svůj příděl.

 

Zítra musíme na celý den opustit naše tábořiště, protože nás čeká výlet do History Parku v Ledčicích a pokud počasí dovolí tak i výstup na posvátnou horu Říp.

 

 

DEN 4

 

Dnes jsme vyrazili na celodenní výlet – cílem našeho putování byl History Park v Ledčicích a posvátná hora Říp.

V HP jsme měli možnost vrátit se opravdu do doby pravěku – hráli jsme si na archeology a objevovali pravěké kostry, stříleli z luku, vyráběli hliněné nádoby.

Pohráli jsme si na místní hřišti.

Po obědě jsme se vydali na Říp. Někteří téměř vyběhli, někteří šli svým tempem, ale do cíle dorazili všichni.

I když počasí se zdálo být nevyzpytatelné, nakonec vydrželo až do konce a my si mohli zazpívat – Sláva nazdar z výletu, nezmokli jsme a jsme tu😊.

 

DEN 5

 

Poslední den našeho táborového putování byl ve znamení lovu mamuta. Abychom se mohli na lov vůbec vydat, museli jsme najít stopy, které by nás dovedly k cíli. Na cestě jsme našli alespoň nějakou menší potravu, kterou jsme si ulovili a pokračovali dál, překonali jsme několik nastražených překážek a náš lov byl úspěšný!!!

Mamuta jsme rozporcovali, upekli na ohni a s chutí snědli😊.

A pak už jenom závěrečné vyhlášení výsledků:


1. Lidoopové

2. Mravenci

3. Mamuti a Vargajové


Odměny byly spravedlivé a stejné pro všechny.

Ranní rozcvičky vyhrál na poslední chvíli klučičí tým.

Děkujeme všem za pomoc s letošním příměstským táborem a těšíme na PT 2023 😊.