Táborový deník

11.07.2023 Klub

Volejbalový klub pořádá již devátý ročník příměstského tábora, a to od 10. července do pátku 14. července. A jak to zatím probíhá?

Pondělí - 10.7.

Po úvodním seznamování vedoucích tábora a dětí jsme nastavili pravidla pro fungování a chování se po celou dobu tábora. Poté jsme přešli na krátkou dvaceti minutovou rozcvičku v hale, kde jsme se protáhli a na závěr zaběhli štafetu kluci proti holkám (kluci o malý kousek vyhráli).

Následovala první svačina a děti se "olizovaly" nad několika chutěmi muffinů a třešňové bublaniny. Hned na to jsme měli první volejbalový trénink, ale bohužel také přišel první déšť, který nás vyhnal zpět do prostorů haly.

Čas rychle utíkal a už jsme šli na oběd, jako každý rok do pizzerie a restaurace Bodlák, kde na nás čekaly skvělé boloňské špagety.

Po odpoledním odpočinku jsme si vyzkoušeli fotbalové dovednosti s míčem v šesti disciplínách, nasvačili jsme se houskou s máslem a sýrem, dokončili jsme fotbalové dovednosti a poslední aktivity a už jsme odcházeli domů si odpočinout a načerpat síly na druhý den.

Úterý 11.7.

Úterní den jsme znovu začali rozcvičkou, tentokrát malou překážkovou drahou a stavěním pyramid, na závěr jsme se znovu trochu protáhli, abychom byli připravení na zbytek dne.

K dopolední svačině jsme měli několik kol kuliček s mlékem, znovu byly boule za ušima a už následoval volejbalový trénink dělený první manuální aktivitou, a to vyrábění náramků AERO. 

Oběd byl znovu na stejném místě a znovu velmi chutný - kuře na paprice s výběrem přílohy mezi těstovinami a knedlíkem. Opět palec nahoru a s plnými pupíky odcházíme na odpolední klid natěšení na tentokrát basketbalové dovednosti a schopnosti v podání trenérky Rádi. V půlce disciplín jsme se posilnili odpolední svačinou chlebíku s máslem a šunkou, tentokrát jsme se dostali na kolo číslo čtyři. Dodělali jsme venku druhou část basketbalových dovedností a měli jsme hotovo!

Středa 12.7.

I ve středeční den jsme se znovu sešli ve sportovní hale. Po ranní rozcvičce, kterou obstarávala hra piškvorky s během, po nejmenší pak překážková dráha, jsme se opět přenesli nahoru k první svačince. Opět velmi povedené koláčky slavili velký úspěch, znovu bylo k vidění několik kol přídavků. A jak už tomu bylo po dva dny zvykem, následoval volejbalový trénink a první ktivita. Tentokráte jsme si namalovali své motivy a nápady na vak na záda.

Jen co jsme měli hotovo, šli jsme na oběd. Je zbytečné se opakovat, ale pochval není nikdy  dost. Velmi chutný kuřecí plátek s omáčkou a rýží a po obídku zasloužený odpočinek.

Po odpočinku byly na řadě tentokráte pálkové dovednosti, avšak různé sporty a různé rakety a míčky. Zabrali jsme se do toho až tak moc, že jsme vše nestihli a už jsme šli domů.

Čeká nás totiž čtvrteční celodenní výlet. A co s sebou?

Jedeme na výlet do Mirakula Milovice. Prosíme, aby s sebou děti měly láhev na pití, baterku, plavky a ručník. Menší kapesné necháváme na vašem uvážení (ledová tříšť, zmrzlina apod.) Oběd a dvě svačiny jsou zajištěny na místě. Návrat v 16:00.

Čtvrtek 13.7.

Na čtvrteční den se všechny děti těšily, protože o den dříve jim bylo prozrazeno, že celodenní výlet bude do zábavního parku Mirakulum. Po ranních dotankování a nabrání si svačiny jsme už vyhlíželi autobus, který přijel včas, a tak jsme i včas vyjeli. Po cestě někteří dospávali, někteří se nemohli dočkat.

Na místě jsme se poprvé nasnídali a na otevíračku prošli se bavit na prolejzačky, skluzavky, houpačky...

Po časových úsecích jsem se přesouvali na další a další prostor, až jsme se dostali do prostoru obědů. Kuřecí řízek s bramborovou kaší a k tomu točená bezinková nebo malinová limonáda - velký úspěch a skoro všechny prázdné papírové talíře.

Znovu jsme se přesunuli na další herní prvky a na konec výletu jsme navštívili i vodní svět. Všechny děti si výlet moc užili a obličeje při tom, že už se musíme sbalit byly poněkud protáhlejší :-D

Doma už na nás čekalo pár rodičů, někteří si museli ještě chvilku počkat. A šup do pátku a hledání pokladu!

Pátek 14.7.

V poslední táborový den bylo tématem hledání pokladu, neboli zvládnutí cesty v námi vymyšlené tzv. únikové hře. Po ranní rozcvičce, kde se hrála přehazovaná se dvěma míči, jsme měli první svačinu, kterou byly znovu kuličky s mlékem a přidali jsme meloun od naši oslavenkyně Agátky, která měla narozeniny.

A už jsme šli na to. Od prvního stanoviště se děti dostávaly dle výsledku na další stanoviště, ale někdy je méně více, a proto se správná cesta hledala třeba i natřikrát, protože je další stanoviště vrátilo zpět. Takto bylo připraveno celkem 11 sportovních úkolů, dalších 18 bylo jen nastražených a stanoviště 30 byl jejich vysněný cíl, u kterého museli najít indicie, kterými byly H _  _ A, pivo a vločka. Pro bystré bylo jasné, že se jedná o zmrzlinu, která byla v hale v mrazáku za barem. 

Po krátkém odpočinku jsme se těšili na oběd. Ten nám přivezla pizzerie Bodlák, a bylo to to nejlepší zakončení, protože nám byla přivezena šunková pizza Prosciutto a pro ty, co nechtěli šunku, tak pizza Margheritha. Po dalším velmi krátkém odpočinku jsme se pomalu začali balit a všichni jsme se se všemi rozloučili. Následovala volná zábava v podobě aktivit sportů, které jsem za celý tábor mohli vyzkoušet (volejbal, fotbal, přehazka, pálkové hry a pod.) a čekali jsme, než si pro nás přijedou rodiče.

My, jako vedoucí tábora, vám moc děkujeme za super týden s vámi.

J+R+K+T