V Benátkách n/J vítězíme 3:1

22.12.2022 Zápas


VK Benátky nad Jizerou

1:3

(19,-12,-18,-25)

AERO Odolena Voda

V 17. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů vítězíme na palubovce Benátek 3:1 a připisujeme si 3 velmi důležité body do tabulky. Děkujeme všem fanouškům AERA a vytvoření doslova domácí atmosféry.

První set začal z obou stran vyrovnaně a oba týmy ztrátovaly. Pak se do mírného náskoku tří bodů dostali domácí hráči a trenér Kryś musel brzdit domácí hráče oddechovým časem. Po něm se na malou chvíli stav vyrovnával, ale domácí znovu odskočili a pohodlně vedli. Domácí především skvěle uhrávali bodové míče, díky kterým rozdíl narůstal. V konci setu si domácí hráči stav pohlídali a dostali se do vedení - 1:0.

Nástup do druhého setu byl však plně v režii AERA, které velmi rychle vedlo o šest bodů. I nadále AERO tlačilo svého soupeře servisem, čímž ho dostávalo s přípravou útoku dál od sítě  a skvěle bránilo. Set patřil hostujícím hráčům a stav setů se vyrovnal - 1:1.

I do třetího setu měli hráči AERA lepší vstup, ale rozdíl ve skóre nebyl takový, jako v setu předešlém. Domácí hráči se v polovině setu dotahovali, ale nápor dokázalo AERO eliminovat a naopak koncovka znovu patřila AERU - 1:2.

Čtvrtý set byl nejvyrovnanější ze všech. Ani jeden tým si nechtěl nechat ten druhý utéci, naopak to byl velký boj o každý bod. Oba týmy se velmi často ve vedení střídaly, domácí šli do koncovky s dvoubodovým vedením. To AERO dokázalo smazat a samo vybojovalo jako první možnost set ukončit. Po zkaženém podání AERA se k setballu dostali i domácí, ale svůj servis také pokazili. AERO mělo druhou šanci, kterou úspěšným blokem proměnilo - 1:3.

Děkujeme všem fanouškům AERA za skvělou podporu a vytvoření domácí atmosféry.

Na hráče AERA teď čeká krátké volno. Sejdou se již večer 26. prosince k prvnímu tréninku. Vždyť již 30. prosince přivítáme tým Karlovarska od 18:00.

Úvodní foto: Martina Suváková

VK Benátky nad Jizerou - AERO Odolena Voda 1:3
AERO sestava Svoboda, Carmody, Hladík, Šulc, Horák, Chancy, libera Hadrava a Ježek
Střídali Chevalier, Ferraro, Cukur
Dále připraveni Jachnicki
Nejvíce bodující Hladík 20 bodů
VK Benátky nad Jizerou TÝMY AERO Odolena Voda
39 % útok 42 %
5 blok 10
41 % příjem 32 %
2 esa 9
VK Benátky nad Jizerou HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
50 % Křestaň Carmody 80 %
43 % McAinsh Horák 50 %
40 % Koranda Chevalier 48 %
Blok
2 Hudák Carmody 4
1 McAinsh Chevalier 3
1 Koranda Horák 2
Servis
1 Koranda Svoboda 5
1 Hudák Carmody 1
Hladík 1
Přijem
52 % Koranda Hadrava 40 %
46 % Kotek Svoboda 34 %
33 % Křesťan Chevalier 30 %