V Českých Budějovicích AERO prohrálo 3:1

VK České Budějovice

3:1

(21,-23,19,17)

AERO Odolena Voda

Ve 12. kole UNIQA volejbaloví extraligy mužů zajíždělo AERO do Českých Budějovic k úřadujícímu mistru a účastníku volejbalové Ligy mistrů. Českobudějovičtí potvrdili roli favorita a zvítězili 3:1.

Úvod zápasu byl v domácí režii, ale AERO se drželo. V polovině setu začalo stahovat domácí náskok a dostalo se na dostřel. Od poloviny se ztrátovalo na obou stranách, a to přineslo vítězství v úvodní sadě domácím.

Druhý set začal vyrovnaně, ale i přesto byli ve vedení domácí. AERU se v polovině setu podařilo převzít otěže setu a samo vedlo. Začal boj o každý bod a ztrátovalo se. AERO bylo stále o dva body vepředu, ale po domácím bloku bylo srovnáno na 23:23. AERO si další svůj útok uhrálo a potom zatlačilo servisem natolik, že si vybojovalo bodovou situaci, kterou proměnilo. Bylo srovnáno na 1:1.

Nástup do třetího setu mělo AERO o něco lepší, ale domácí rychle zastavili nápor AERA. V polovině setu AERO zaseklo v jednom postavení a to přineslo rozhodující rozdíl pro zbytek setu. AERO mírně korigovalo rozdíl v setu v jeho úplném konci. Budějovice znovu vedli, a to již 2:1.

I do čtvrtého setu se vstoupilo vyrovnaně, ale znovu domácím patřila prostřední část setu, kdy si vytvořili náskok čtyř bodů. AERO bojovalo, ale zaznamenalo moc chyb při útoku, což byla voda na mlýn pro domácí. Ti konec zápasu odehráli s chutí a vyhráli celé utkání 3:1. Děkujeme fanouškům AERA za podporu.

AERO do konce roku 2019 odehraje ještě poslední utkání, když se v sobotu 28. prosince utká v domácí hale s týmem Fatry Zlín. Utkání začíná v 18:00.

VK České Budějovice - AERO Odolena Voda 3:1