V prvním zápase porážíme Beskydy 3:2

01.03.2021 Zápas


AERO Odolena Voda

3:2

(-24,22,-24,29,5)

Black Volley Beskydy

V prvním kole předkola Play-off pořážíme tým Beskydy 3:2 a ujímáme se vedení 1:0 na zápasy. Odveta je na programu hned v sobotu 27. února od 17:00 ve Frýdku Místku.

Začátek utkání byl z obou stran vyrovnaný, AERO bylo v mírném vedení o dva body. V polovině setu se karta obrátila a Beskydy se díky bodovým situacím samy dostaly do vedení o dva body. Poté až do konce setu se ztrátovalo. Beskydy získaly první možnost k ukončení, ale využily až třetí. Beskydy se ujaly vedení 1:0 na sety.

I druhý set začal vyrovnaně, vedení se často přelilo z jedné na druhou stranu. Ještě v polovině setu byl stav míčů vyrovnaný, před vstupem do koncovky se domácím podařilo odskočit na rozdíl tří bodů. A tak i set skončil, čímž domácí srovnali na 1:1.

Třetí set byl znovu velmi podobný setu prvnímu. Oba týmy se držely jeden druhého a nebylo k vidění, že by někdo odskočil. Až do konce setu se prakticky ztrátovalo. Hosté si v rozhodující moment pomohli servisem, kdy AERO honilo balon po hřišti, ale nedokázalo ho přendat na druhou stranu. Beskydy vedly 2:1.

Čtvrtý set byl trochu nervózní z obou stran. Hosté se dostali v polovině setu až do čtyřbodového vedení, ale domácí AERO bojovností nenechalo nic náhodě a začalo stahovat náskok hostů. Před koncovkou se na chvíli vedení přelilo ze stranu na stranu, ale jako první si šanci k ukončení vybojovali domácí. I dál se ve vedení střídaly obě strany.  A jak set předešlý skončil, skončil i set čtvrtý, tentokrát v otočeném gardu. Hosté si hůře připravili svou šanci k útoku a chybovali – 2:2.

Ve zkrácené sadě se rozhodlo v první polovině, když po skvělé sérii na podání domácích se strany měnily za stavu 8:1. I dál AERO hrálo uvolněně a bojovně a set se dohrál ke spokojenosti domácích, kteří tak vyhráli i celý zápas 3:2.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Čekali jsme, že to bude válka, a to se taky přesně stalo. Přiznávám, že za stavu 1:2 a 10:14 pro soupeře to bylo opravdu náročné a už nebylo moc prostoru na chyby a zaváhání, ale přesně v tu chvíli jsme ukázali opravdovou sílu našeho týmu. Dokázali jsme se dostat do koncovky, odvrátit několik mečbolů, v tie-breaku už jsme byli výrazně lepší. Teď se musíme co nejrychleji fyzicky nachystat na další zápas a v sobotu v Beskydech uděláme všechno proto, abychom sérii ukončili.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Hrozně vyrovnané utkání, čtyři sety se to rozhodovalo v koncovkách a my jsme bohužel v těch, co jsme prohráli, udělali více chyb, Beskydy ne. Až v pátém setu jsme byli schopni udělat delší sérii na podání a Beskydy zlomit. Pro nás hrozně cenné vítězství v prvním utkání, ale v sobotu hrajeme v Beskydech a zkusíme to tam uzavřít.“

 

AERO Odolena Voda - Black Volley Beskydy 3:2
AERO sestava Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, libero Kop
Střídali Jachnciki, Svoboda, Horák
Dále připraveni Shaker, Hadrava, Vachoušek, Holčík
Nejvíce bodující Demar L. 25 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Black Volley Beskydy
38 % útok 37 %
13 blok 11
46 % příjem 37 %
8 esa 6
AERO Odolena Voda HRÁČI Black Volley Beskydy
Útok
50 % Holubec August 71 %
44 % Taylor Mačiar 45 %
43 % Demar L. Čechmánek 42 %
Blok
4 Holubec Romannuti 5
3 Vanags Mečiar 3
2 Hladík Čechmánek 1
Servis
4 Demar L. Krysiak 2
3 Démar M. Mečiar 2
1 Taylor Ramannuti 1
Přijem
56 % Demar L. Krysiak 40 %
45 % Vanags Mečiar 38 %
43 % Kop Moník 29 %