Aktuálně: Vítězem turnaje O pohár starostky města Odolena Voda se stalo domácí AERO

28.08.2020 Klub

Po odehrání všech zápasů bylo jasné, že vítězem se stane domácí AERO Odolena Voda. Nakonec o vítězi rozhodl vzájemný zápas s Karlovarskem, když oba týmy měly poměr setů 5:3.

AERO Odolena Voda vs. VK Lvi Praha 2:2 (17,-18,28,-22)

První set bylo AERO jasně lepší a set vyhrálo. Od druhého setu se hra více vyrovnala, Lvi se zlepšili na servisu a odtáhli tak domácí více od sítě. Druhý set zaslouženě vyhráli hosté a srovnali na 1:1. I do třetího setu lépe vstoupili hosté, ale domácí hráči se drželi na dostřel. před koncovkou se stav vyrovnal a začala dlouhá koncovka. Oba týmy si vybojovaly možnost k ukončení setu a nakonec se to podařilo AERU. To tak vedlo 2:1. Do čtvrtého setu oba trenéři promíchali sestavu, i tak se hrál slušný volejbal. Vyrovnaný set nakonec v koncovce vyhráli pražští Lvi a srovnali tak na 2:2. Tento stav byl nakonec konečný. Po domluvě trenérů se už zkrácený set neodehrál.

AERO Odolena Voda vs. VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (22,22,-16,19), zkrácený set 16:18

V zápase s Karlovarskem začalo AERO mnohem lépe na servisu a tlačilo svého soupeře. Hosté sice v konci stahovali, ale AERO si nenechalo set vzít. Druhý set byl velmi podobný. AERO bylo lepší na servisu a set dotáhlo znovu do vítězného konce. Třetí set byl celý ve znamení hostů z Karlovarska, kteří přidali na servisu a dostali AERO více od sítě do nestandartních pozic. Čtvrtý set byl opačný a AERO si šlo sebejistě za vítězstvím. V konci hosté mohutně stahovali náskok, ale AERO už zápas dotáhlo k výhře 3:1, která se započítá do tabulky. Poslední zkrácený set dostali příležitost na obou stranách střídající hráči, AERO do koncovky vedlo, ale hosté si vítězství vzali na svou stranu.

VK ČEZ Karlovarsko vs. VK Lvi Praha 4:0 (20,21,23,14)

Karlovarsko bylo po celé utkání mírně lepším týmem, výpadek ve třetím setu dokázalo v konci skvěle otočit, a i ve čtvrtém setu si šlo sebejistě za vítězstvím. 

Vítězem turnaje se tak stalo domácí AERO díky vítěznému vzájemnému utkání s Karlovarskem.

Konečné pořadí:

1. AERO - 2 zápasy - 1 výhra - 1 remíza - 5:3 sety 

2. Karlovarsko - 2 zápasy - 1 výhra - 1 prohra - 5:3 sety 

3. Lvi Praha - 2 zápasy - 1 remíza, 1 prohra - 2:6 sety

Volejbalový klub ve spolupráci s SPP v Odoleně Vodě předal Kapce naděje, kterou SPP podporuje v rámci turnaje Lukáše Wágnera, částku 1.009,-Kč, kterou fanoušci pomohli během turnaje O pohár starostky města Odolena Voda. Děkujeme!!!

"Myslím si, že turnaj splnil přesně to, co jsme chtěli a potřebovali. Kvalitní zápasy s kvalitními soupeři a skvělá konfrontace. Jsme moc rádi, že si diváci a fanoušci našli cestu do sportovní haly a celkem slušně jí zaplnili. Chtěl bych jim za to moc poděkovat. A samozřejmě jsme rádi, že pohár zůstal doma," řekl k turnaji sportovní ředitel klubu Tomáš Havlát.