V zápase v Karlových Varech jsme sahali po bodu, nakonec prohráváme 3:1

09.10.2022 Zápas


ČEZ Karlovarsko

3:1

(21,-22,21,25)

AERO Odolena Voda

V 5. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů jsme zajížděli k úřadujícímu mistru a držiteli Superpoháru do Karlových Varů. Po velkém boji jsme nakonec prohráli 3:1.

Úvod utkání patřil domácích hráčům, kteří měli dobrou obranu na síti a zablokovali útoky AERA. Po oddechovém čase se hra více vyrovnala a AERO se drželo domácích na dostřel. V jeden moment byl rozdíl ve skóre pouze o bod, ale domácí zkušeně drželi náskok, který  udrželi až do konce - 1:0.

Druhý set začal více vyrovnaně, oba týmy se ve vedení několikrát vystřídaly. AERO se v polovině setu dostalo díky skvělé obraně na síti i v poli a uhraných bodových situacích do tříbodového vedení. Domácí se snažili dotáhnout, několikrát se jim to podařilo, ale hráči AERA vždy dokázali znovu odskočit a právě tříbodovým rozdílem vyhrát set - 1:1.

Do třetího setu vlétlo AERO lépe a vybojovalo si tříbodové vedení. To trvalo prakticky do poloviny setu, pak se v sériích podařilo domácím otočit skóre na svou stranu. V konci setu bylo AERO pod velkým tlakem, který se nepodařilo rozbourat a set domácí vyhráli - 2:1.

Koncovka třetího setu AERO nezabrzdila a dál tvrdě bojovalo. Hned na začátku si vybojovalo čtyřbodové vedení, v prostřední části se domácí dotáhli a začal veliký boj o každý bod. Znovu se oba týmy střídaly v jednobodových vedení. AERO se dostalo k setballu, ale nepodařilo se ho proměnit. Karlovarsko se následně dostalo k matchballu a využilo svůj druhý, když úspěšně zakončilo chycený útok AERA - 3:1.

Karlovarsko tak dokázalo ve skvělém utkání vyhrát 3:1, AERO bylo blízko dotáhnout zápas do pátého setu.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc(kapitán AERO Odolena Voda): „Od nás dnes dobrý zápas, bojovný výkon, to nasazení tam bylo, a to se mi líbilo. Dobře jsme útočili z těžkých pozic. Myslím si, že v určitých částech zápasu jsme byli lepším týmem. Jsem rozhodně pyšný na náš tým, protože na této horké půdě mistrů, kde jsme odehráli kvalitní zápas a byli jsme rozhodně rovnocenným soupeřem, je tohle úspěch. Je to pro nás dobrá vizitka. Chceme pokračovat v těchto zápasech i nadále. Nechci říct, že to dnes bylo o rozhodčích, ale mrzí mě výkon rozhodčích. Myslím si, že docela pár chyb, důležitých i pro nás, tam bylo. Ale to se stane, nechci je z toho vinit, ani z toho dělat nějakou vědu, ale trochu mě to takhle zpětně mrzí. Nicméně pro nás výborný zápas. Měli bychom si z toho vzít jen to dobré, že můžeme hrát s těmi nejlepšími týmy a porazit je u nich na palubovce.“

Marcin Kryš (trenér AERO Odolena Voda): „Myslím, že hrála dvě vyrovnaná družstva. Rozhodly malé detaily. Jsme trochu smutní, protože jsme dnešní zápas mohli vyhrát. Ale hlavy máme nahoře. Liga je ještě dlouhá a my budeme dělat svoji práci dobře, abychom další zápas vyhráli“.

AERO v týdnu, konkrétně ve středu 12.10., odehraje 2. kolo Českého poháru v Plzni, kde se představí od 19:00.

V sobotu pak pokračuje extraliga soubojem s Black Volley Beskydy, zápas začíná jako vždy v 18:00.

Foto: www.cvf.cz, autor: Aleš Bedlík

 

ČEZ Karlovarsko - AERO Odolena Voda 3:1
AERO sestava Chancy, Svoboda, Carmody, Hladík, Šulc, Ferraro, libero Ježek
Střídali Horák, Toman, Chevalier
Dále připraveni Hadrava, Pihera
Nejvíce bodující Hladík 16 bodů
ČEZ Karlovarsko TÝMY AERO Odolena Voda
46 % útok 43 %
11 blok 13
36 % příjem 32 %
6 esa 3
ČEZ Karlovarsko HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
57 % Weir Carmody 50 %
56 % Zajíček Šulc 45 %
52 % Wiese Svoboda 43 %
Blok
3 Zajíček Ferraro 5
2 Weir Chancy 4
2 Patočka Carmody 3
Servis
2 Ihnát Hladík 1
2 Lamanec Šulc 1
1 Wiese Ferraro 1
Přijem
50 % Pfeffer Šulc 35 %
33 % Wiese Sboboda 31 %
29 % Ihnát Ježek 27 %