ve druhém zápase jsme tahali za kratší konec a nakonec prohráli 3:1

01.03.2021 Zápas


Black Volley Beskydy

3:1

(24,-22,22,10)

AERO Odolena Voda

Ve druhém zápase předkola Play-off jsme zajížděli do dalekého Frýdku Místku, aby jsme vyzvali domácí Beskydy.

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný, AERO se dostalo k tříbodovému vedení v polovině setu, ale domácí rychle zachytili odskok hostů a drželi se. V koncovce setu se AERO rozčilovalo nad výroky sudích a zřejmě přišli o svou koncentraci, protože Beskydy dokázali vyhrát set nejtěsnějším možným rozdílem.

I do druhého setu se vstoupilo vyrovnaně, v mírném vedení byli domácí. AERO ale mělo lepší prostřední část setu a dokázalo mírně odskočit. Beskydy se snažily, ale nestačilo to, AERO srovnalo na 1:1.

Do třetího setu vstoupili lépe hráči AERA, kteří rychle vedli 5:1. Domácí trenér musel hráče v modrých dresech brzdit oddechovým časem. Stav se postupně srovnával a bylo jasné, že o vítězi v setu znovu rozhodne až dramatická koncovka. V té byli znovu domácí šťastnějším týmem a znovu vedli.

Do čtvrtého setu nemělo AERO vůbec dobrý vstup a velmi rychle ztrácelo půdu pod nohama. Beskydští odskočili, trenér Kop zamíchal sestavou a nechal dohrát střídající hráče. Set se dohrál a domácí zvítězili 3:1.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán Aero Odolena Voda): „Myslím si, že rozhodlo dneska to, že jsme neuhráli první nebo třetí set. Ten poslední to už nám nešlo nic, domácí už hráli výborně, už byli nad námi a všechno se jim dařilo. My jsme měli uhrát jednu z těch koncovek předtím, ale je to 1:1 na zápasy a doma jsme Beskydy porazili dvakrát ze dvou zápasů, takže musíme prostě vyhrát potřetí, nedá se nic dělat.“

Martin Kop (trenér Aero Odolena Voda): „1:1 na zápasy, tak se těšíme na Beskydy doma v pondělí.“

Rozluštění celé série hrané na dva vítězné zápasy tak přinese pondělní televizní zápas v naší domácí Sportovní hale v Odoleně Vodě. Zápas začíná v 17:10.


Black Volley Beskydy - AERO Odolena Voda 3:1
AERO sestava Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, libero Kop
Střídali Jachnicki, Horák, Svoboda, Vachoušek, Holčík, Shaker
Dále připraveni Hadrava
Nejvíce bodující Hladík 18 bodů
Black Volley Beskydy TÝMY AERO Odolena Voda
44 % útok 38 %
18 blok 7
47 % příjem 35 %
4 esa 2
Black Volley Beskydy HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
69 % Široký Holubec 63 %
45 % August Hladík 49 %
43 % Mečiar Vanags 43 %
Blok
6 Krysiak Holubec 2
5 August Vanags 2
3 Široký Demar L. 2
Servis
3 August Demar L. 2
1 Mečiar
Přijem
81 % Moník Demar L. 58 %
44 % Krysiak Vanags 31 %
33 % Mečiar Kop 28 %