Ve Zlíně jsme zaslouženě prohráli 3:1

11.12.2022 Zápas


Fatra Zlín

3:1

(-21,17,21,21)

AERO Odolena Voda

V předehrávce 15. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů jsem prohráli na palubovce Zlína 3:1 a nenavázali jsme tak na vítězství v Ostravě. Z Moravy tak odjíždíme s jednou výhrou a třemi body.

Úvod utkání vyšel lépe domácím hráčům, kteří hned z kraje vedli o tři body, ale poté se začalo ztrátovat. AERO se ujalo vedení v prostřední části díky bodovým situacím, a také si vybojovalo tříbodové vedení. Zlín na jednu chvíli stáhnul na rozdíl jednoho bodu, ale koncovka byla plně v režii AERA, a to se tak ujalo vedení - 0:1.

Druhý set začal vyrovnaně, ale pak se odehrávaly dlouhé výměny a bodové série. Jako první utekla Fatra, AERO srovnalo na 10:10, ale domácí si znovu vytvořili příjemný náskok. Ještě jednou se AERO dotáhlo, ale konce setu byl pro změnu v režii domácí Fatry, která využila hned první setball a srovnala stav setů - 1:1.

Do třetího setu měli domácí znovu lepší vstup, ale AERO se drželo svého soupeře. Na hřišti plály emoce a rozhodčí klidnil oba týmy na hřišti domluvami. Do koncovky šli domácí s dvoubodovým vedením, ale AERO srovnalo a mělo několik možností, jak jít bodově před domácí. Bohužel chyby v útoku znamenaly body na domácí stranu. Fatra vyhrála třetí set a ujala se vedení - 2:1.

A jak už tomu bylo v předešlém setu, domácí si vytvořili hned od začátku čtyřbodový náskok. Trenér Kryś zamíchal se sestavou a na hřiště přišly úplně odlišné emoce a vůle zápas ještě prodloužit. AERO se dostalo snad ze sedmibodového propadu a srovnalo. Bohužel domácí si koncovku pohlídali a set, tím i celý zápas, dokázali dotáhnout ke své spokojenosti - 3:1.

Hráči Zlína vyhráli zaslouženě. Děkujeme všem našim fanouškům, kteří nás podporovali na volej.tv!!!

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc (kapitán Aero Odolena Voda): „Gratuluji domácím, my jsme dnes sehráli z naší strany jeden z nejhorších zápasů v sezóně, dnes nám nešlo nic, musíme se připravit na další zápasy.“

Marcin Kryš (trenér Aero Odolena Voda): „Zaslouženě vyhrál Zlín, hráli líp na podání i na příjmu, měli hodně chycených míčů a přecházeli do úspěšných protiútoků na rozdíl od nás. A v tom byl ten zásadní rozdíl."

AERO teď čeká středočeské derby s Kladnem, které se odehraje v sobotu 17. prosince v naší Sportovní hale od 18:00. Budeme potřebovat všechny vaše ruce a hlasivky.

foto: www.cvf.cz

 

Fatra Zlín - AERO Odolena Voda 3:1
AERO sestava Svoboda, Carmody, Hladík, Šulc, Horák, Chancy, libero Ježek
Střídali Chevalier, Jachnicki, Toman, Cukur
Dále připraveni Hadrava, Ferraro
Nejvíce bodující Svoboda 14 bodů
Fatra Zlín TÝMY AERO Odolena Voda
40 % útok 38 %
9 blok 13
45 % příjem 37 %
7 esa 3
Fatra Zlín HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
80 % Pražák Horák 86 %
47 % Čechmánek Carmody 67 %
46 % Kozák Svoboda 40 %
Blok
4 Pražák Carmody 4
3 Čeketa Horák 3
2 Čechmánek Svoboda 1
Servis
2 Pražák Hladík 1
2 Truong Svoboda 1
1 Římal Horák 1
Přijem
55 % Viceník Šulc 42 %
46 % Čeketa Svoboda 34 %
25 % Kozák Šulc 33 %